Korejští vědci přišli na trh s absolutní novinkou pro všechny zamilované - detektorem lásky, který zjistí, kolik vášně se ukrývá v hlasu milovaného.

Servis „detektoru lásky" nabízí jeden z korejských mobilních operátorů. Užívá technologie, která prý analyzuje hlas a zjišťuje, nakolik daný člověk mluví od srdce a kolik emocí vyjadřuje. „Tuto službu jsme zavedli, protože jsme přesvědčeni, že by lidé rádi věděli, co si o nich ostatní myslí," říká mluvčí společnosti.

Uživatelé, kteří mluví do telefonu a zároveň se snímají videokamerou, mohou už během konverzace na obrazovce mobilu pozorovat, co říká jejich „láskometr". Později dostanou i celkovou analýzu rozhovoru formou SMS, kde se dozví, kolik jejich milovaný či milovaná vyjadřoval náklonnosti, překvapení a soustředění a nakolik mluvil upřímně. Podobný systém používají bezpečnostní složky řady států.

Služba je k mání za jednorázový poplatek 1 500 wonů, což je asi 27 Kč. Služba je přísně soukromá, takže žádaná informace se dostane výhradně k člověku, který si ji objednal, a jeho protějšek se o tom, že se stal objektem zkoumání, vůbec nedozví.

Zdroj: Korzo

„Proklepla" byste si svého miláčka přes telefon?

Reklama