Originálních a nových příchutí do bonboniér není nikdy dost. Novinkou, kterou si odteď můžete vychutnat, jsou Konopky od české čokoládovny Carla. Konopné semínko je známé jako superpotravina, která prospívá mozku i srdci. Chutí připomíná oříšky a ve spojení s kvalitní hořkou čokoládou tvoří jedinečný a zdravý mix chutí.

Mlsat jde i zdravě

konopí

Konopné semínko je skvělým zdrojem nenasycených mastných kyselin, omega 3 a omega 6 mastnou kyselinu obsahuje právě ve stejném poměru jako lidské tělo. Mimoto obsahuje vitamíny skupiny B, E a A i další prospěšné minerály, které příznivě působí na trávení a pomáhají snížit hladinu cholesterolu v krvi. Konopné semínko nabízí většina obchodů se zdravou výživou - dá se koupit připravené a ochucené nebo surové, v loupané nebo neloupané podobě, připravené k dalšímu použití. Přidat jej můžete do pečení - tam, kam obvykle dáváte třeba muškátový oříšek - nebo do krémových polévek.

konopí

Ke konopnému semínku jedině čokoládu

konopí

Ovšem obratem o sto osmdesát stupňů je kombinace konopného semínka s vysokoprocentní čokoládou. Výsledkem je zdravý mls, který chutí hravě převálcuje slané oříšky, karamelky nebo jiné pamlsky.  Hořká čokoláda je – je-li podávána v malém množství - považována také za zdraví prospěšnou. Ať už díky přítomnému hořčíku nebo antioxidačním látkám flavonoidům, které podobně jako konopné semínko napomáhají snížení cholesterolu v krvi.

konopí

Tenkou tabulkovou čokoládu s konopnými semínky vyrábí čokoládovna Carla ve dvou verzích: s mléčnou nebo s 70% čokoládou. Nově do svého portfolia přidala také formované čokoládové bonbony naplněné konopnými semínky a obalené v hořké čokoládě - Konopky.

www.carla.cz

Reklama