Malebný karibský ostrov San Andrés je tropický ráj s bujnou barevnou vegetací, bělostnými plážemi, průzračným mořem a všudypřítomnou pohodovou atmosférou. San Andrés leží ve vnitřním Karibiku uprostřed prstence korálových útesů, které chrání jeho pláže před mořským příbojem, a bělostný písek dává vyniknout všem odstínům modře průzračné vody. Obyvatelé ostrova jsou směsí afrického, evropského a asijského původu. Jejich uvolněné jednání dotváří pohodovou atmosféru pobytu na ostrově.

Měna: Kolumbijské peso (COP), běžně se používá také americký dolar (USD)
Časový posun: 6 hodin (v době platnosti letního času – 7 hodin)
Průměrné teploty: vzduch | voda
listopad 27 | 24
prosinec 24 | 23
leden 24 | 23
únor 25 | 23
březen 26 | 24
duben 28 | 25
květen 29 | 26

San AndresSouostroví objevil v roce 1492 Kryštof Kolumbus při své první zámořské plavbě. V minulosti býval San Andrés významným střediskem pro obchod s otroky, z historie také bývá často spojován s piráty, zejména pak s proslulým pirátem Henry Morganem, jenž ostrov po několik let ovládal. Povrch San Andrés je hornatý (nejvyšší hora však dosahuje pouhých 50 m nad mořskou hladinou okolního moře) s výskytem kokosových palem a dalších druhů zajímavé exotické fauny a San Andresflóry, v průzračném moři se rozkládají úchvatné korálové útesy, jejichž přítomnost jistě ocení milovníci potápění a šnorchlování. Dnes je ostrov oblíbený zejména díky svým nádherným plážím s bílým pískem, exotické přírodě, jedinečné kombinaci Karibiku a Latinské Ameriky a láká turisty „ochutnat“ pravou atmosféru Karibiku. Hlavním městem ostrova je stejnojmenné město San Andrés s přímořskou promenádou. Zde můžete navštívit obchodní i turistické centrum s množstvím obchodů, restaurací a barů, ale také zde můžete odpočívat na hlavní pláži celého ostrova, jež je známá pod názvem zátoka Sprat. Místní kuchyně je velmi oblíbená a vyhlášená zejména rybími pokrmy a mořskými specialitami, z nichž nejtypičtější jsou jídla připravená z červených ryb „Snapper“.

Do souostroví San Andrés patří několik dalších ostrůvků – Haynes Cay, Catton Cay, Rocky Cay a Johnny Cay, ale hlavně druhý největší ostrov Providencia, který byl v středověku základnou pirátů v Karibiku.

Zájezd na ostrov San Andrés můžete zkombinovat s dalšími krásnými destinacemi, které se nalézají poblíž tohoto karibského ostrova, a jsou to:

Providencia

San AndresMalebný ostrov Providencia a s ním mostem spojený ostrůvek St. Catarine se nachází cca 76 km od ostrova San Andrés. Oba ostrovy jsou vyhledávány pro svou neopakovatelnou atmosféru, přátelské obyvatele, úchvatnou přírodu a jedinečné kouzlo dosud turisty málo objeveného a nepoznaného místa. Turisté si zde mohou dosytnosti užít opalování a odpočinek na krásných a klidných písčitých plážích nebo využít možnosti potápění u korálových útesů podél pobřeží či objevování úchvatných míst na obou ostrovech.

Panama

San AndresKombinace s 5denním pobytem v Panamě Vám nabízí jedinečnou možnost poznat tuto překrásnou exotickou zemi s neskutečným množstvím turistických atraktivit. V Panamě si na své přijdou opravdu všichni – od milovníků odpočinku u nádherných pláží s bílým pískem přes dobrodruhy toužící po poznávání úchvatné panamské přírody bohaté na deštné pralesy, národní parky, jezera, vzácnou faunu a flóru až po milovníky historických památek a zajímavostí. Doporučujeme návštěvu Panamského kanálu a historického centra Panama City, kde se natáčely scény z filmu s novým Jamesem Bondem.

Cartagena

San AndresÚchvatné město spadající mezi památky UNESCO bývá často právem nazýváno perlou Jižní Ameriky. V minulosti bylo hlavním přístavem, odkud Španělé odváželi do Evropy bohatství Latinské Ameriky. Historické centrum Candelaria, náměstí Plaza Bolivar, typické stavby s jedinečnou architekturou, opevněná stará část města, úzké uličky s tržnicemi, přístav, parky s restauracemi a bary – to vše a mnoho dalších zajímavostí přímo vybízí k objevování a poznávání tohoto úžasného města, z něhož si jistě odvezete nejen nezapomenutelné zážitky, ale také nádherné fotografie a vzpomínky.

Tak co, láká vás dovolená a místa, které ještě neznáte?

Nabídku jednotlivých zájezdů najdete na www.eximtours.cz