Rozjasňující účinek žluté řady Nutra Effects dokázán vědecky!  

Zeptali jsme se oficiální dermokosmetičky Avonu Evy Přibylové, jak je to s rozjasňujícím účinkem Rozjasňující řady Nutra Effects. Jak vlastně funguje, jaké obsahuje látky a proč je tak fukční?

Nutra Effects Evo, komu je žlutá Rozjasňující řada Nutra Effects hlavně určena?
Eva Přibylová:
Primárně je tato řada určena všem, kdo chtějí navrátit své pleti jas. Je vhodná jak pro kuřáky, tak pro všechny, kdo cítí, že jejich pleť potřebuje trochu osvěžit. Po zimě totiž pokožka bývá neokysličená (asfyktická) a aby opět doslova zářila zdravím, potřebuje ideálně nejdřív peeling na odstranění odumřelých povrchových buněk, poté hydrataci a pak Rozjasňující péči.

Čím je našedlost a „unavený“ odstín pleti vlastně způsoben?
Eva Přibylová:
Našedlost pokožky bývá často způsobena větším množstvím bilirubinu v krvi. Ten vzniká v játrech jako odpadní látka při metabolismu červeného krevního barviva (při filtraci krve ze zaniklých červených krvinek) a látky obsažené v Rozjasňující řadě ho dokáží účinně eliminovat. Vyšší hladina bilirubinu může být ale také známkou nedostatečné funkce jater, proto se kromě péče o pokožku doporučuje i vnitřní detox těla pomocí bylinných čajů (například z ostropeřce mariánského).

Jaké látky teď máte na mysli? A jak přesně fungují? 
Eva Přibylová: Nejvýznamnější účinnou látkou je určitě extrakt ze strelície. V roce 2009 bylo v laboratořích objeveno, že tato nádherná rostlina z Jižní Afriky obsahuje bilirubin a kromě toho také protilátky proti němu. Právě tyto protilátky dokáží bilirubin rozložit, šedavý tón zcela eliminovat a pleť zanechat zářivou a rozjasněnou.

Obsahuje Rozjasňujíc řada Nutra Effects ještě nějaké jiné látky, které stojí za zmínku?
Eva Přibylová:
Rozhodně! Za všechny musím určitě zmínit výtažky z chia semínek (Salvia Hispanica Seed Extrakt). Tato semínka pochází ze šalvěje hispánské, rostliny, která je původem z Jižní Ameriky, a jsou velkým zdrojem energie. Kromě toho mají významné hydrofilní vlastnosti, hydratují pokožku zevnitř a dodávají jí vláčnost. Obsahují křemík, vápník, vysoký podíl proteinů důležitých pro tvorbu kolagenu, velké množství vitamínů B a 9x více omega 3 a 6 mastných kyseliny než má například sója a ostatní semínka a zrna. Kromě toho jsou chia semínka významnými antioxidanty a obsahují elektrolyty, jako jsou draslík, hořčík a sodík, které zajišťují správnou regulaci energie a tok vody skrz buněčné membrány. Rovněž jsou přírodními zdroji zinku, železa, draslíku a hořčíku.
Další významnou látkou je vazelína, která díky svým hydrofobním vlastnostem (odpuzuje vodu) pokožku chrání a působí hojivě i na podrážděnou pleť. Má vysokou molekulovou hmotnost - zůstává na pleti -, ale přitom neucpává póry a nepůsobí komedogenně (nezpůsobuje komedomy), což některé krémy dělají a stav pleti tak zhoršují.
Zmínit bych ještě chtěla extrakt z rýžového oleje, který obsahuje kyselinu fytovou, jež významně chrání pleť před nežádoucí pigmentací (typická pro stárnoucí pleť).
Ochranu před volnými radikály zajišťuje významný antioxidant vitamín E.

Rozjasňující řada Nutra Effects obsahuje Rozjasňující denní krém SPF 20, Rozjasňující noční krém a Rozjasňující tónovací denní krém SPF 20.

Eva Přibylová

Eva PřibylováPůvodním povoláním zdravotní laborant pro hematologii a krevní transfúzi. Kosmetický kurz absolvovala u doc. Feřteka, jedničky v oboru kosmetická problematika v dermatologické praxi. 12 let školila kosmetičky, jak pracovat s prvními kosmetickými přístroji dováženými ze Španělska. Založila si a doposud provozuje vlastní kosmetický salon v Praze. Absolvovala mnoho zahraničních stáží, zejména ve Španělsku, Itálii, Francii a Velké Británii. V poslední době měla možnost stát se mezinárodní trenérkou pro lékaře a obchodní zástupce v oblasti invazivní a neinvazivní mezoterapie nebo-li hloubkové výživy pokožky, chemických peelingů apod. a navštívila některé země Blízkého Východu. A v neposlední řadě spolupracuje se společností AVON...

„Produkty Avonu jsem prodávala zákaznicím již před 25 lety. Know-how Avonu bylo vždy na úrovni a jak mám možnost porovnat, stále přetrvává. Složení dle receptur je na vysoké úrovni. Nicméně pro mě je důležitá také spolupráce a kontakt s lidmi kolem Avonu. Po svých životních peripetiích mezi různými skupinami lidí jsem před rokem poprvé stála v úžasu, že se např. na Seminářích pro V.I.P. se nikdo nehrne ve tři odpoledne domů obrazně řečeno. Dále jak zodpovědně a perfektně je vše připraveno a vůbec nálada je jedním slovem fajn.“

Reklama