Nové výzkumy prokázaly, že chromozom Y se právě nachází v odvrácené evoluční spirále. Nicolas Wade napsal v Times, že si většina mužů nebezpečí neuvědomuje.
Během svého vývoje ztrácel chromozom Y nepřetržitě své geny a nyní tvoří pouze zlomek velikosti chromozomu X. Slábnutí je vlastně způsobováno faktem, že nemůže využívat hlavní výhody pohlaví a sice výměny odpovídající části DNA s chromozomem od partnera.

Biologové Massachusettské Cambridge učinili pozoruhodný objev – chromozom Y vyřešil záchranu před zaniknutím tak, že vykoná neuvěřitelně složitou otočku a vymění svůj vlastní genetický materiál.
Muži si začínají uvědomovat, že by se mohli stát zbytečnými. Jestliže se ženám podaří dosáhnout finanční a biologické nezávislosti, naučí se rozmnožovat a obstarat si peněžní prostředky bez mužů, k čemu pak budou muži?
Dr. Judson, která píše pod jménem Dr. Tatiana, je bioložka na Imperial College v Londýně. Míní, že dlouho se předpokládalo, že vzhledem k možnému početí děti je promiskuita vhodná pro muže.
Teprve po r. 1988 začalo být skutečně zřejmé, že ženám prospívá sex s mnoha muži a promiskuitní ženy mají četnější a zdravější potomstvo.

Ve své knize o silných potomcích zaznamenává, že samičky více než 80 druhů, např. kudlanky nábožné, pozřou samečka před, během nebo po páření.
Ve své nové knize: Y úpadek muže tvrdí Steve Jones, profesor genetiky na University College v Londýně, že samečci jsou genetičtí parazité, na které připadla role druhotného sexu.

Při zprávě, že ovce Dolly byla klonována bez pomoci samce, přeběhl mnohým mužům mráz po zádech. Mohou se obávat, že by věda mohla způsobit návrat přírody k prvotnímu ženskému principu. Jak civilizace postupuje vpřed, nosiči chromozomu Y ochabují. Možná je to důvod, proč se muži přizpůsobují, stávají se pasivnějšími, mění se v heterosexuální zženštilé muže, se zálibou v masážích obličeje, výrobcích osobní péče a dekoraci interiéru.
Je lépe být chromozomem X než bývalým chromozomem Y.

Zpracováno volně podle New York Times.  

K tomu mám následující - čtěte dříve, než mi budete spílat žalovatelnými výroky...
1/ Nemyslím si, že příklady z hmyzí říše lze uplatnit na primáty, ani jsem je neuváděla, v článku jich bylo hodně

2/ Příroda to zkusila s hermafroditem u šneka, ale asi to nebylo to pravé ořechové a svou myšlenku dále nerozvíjela

3/ V originálním článku nebyla zmínka o rybách, některé druhy během svého života mohou změnit pohlaví

4/ Ani s klonováním Dolly to zatím nebyl úspěch - velice rychle zestárla a museli ji nechat utratit.

5/ Během našeho života se těžko něco bude měnit...

                                                                                                         Všem hezký den

 

         
Reklama