Veletrhy interiérového designu v Miláně a Frankfurtu uvedly trendy pro rok 2012 v barvách, materiálech i osvětlení. Jaké barvy a materiály budou IN především v kuchyních a obývacích pokojích?

bydlení

Barvy, které navodí příjemnou atmosféru

bydlení

V barvách dominují „optimistické“ odstíny v elegantních kombinacích. Trendy jsou kombinace barev s dýhami – např. tmavší dub se světle či petrolejově modrou. Vedle petroleje bude dominovat šafrán a okr. Zmíněné barvy dodají interiéru energii, avšak nejsou těžké a zavazující. Jde o kombinaci, která je harmonická a zároveň dává prostoru silnou a hřejivou energii. Fungují velmi dobře i samostatně či ve spojení se světlým lakem či laminem.

bydlení

bydlení

Hlavní materiál - dýha

Dýha je letošním nejvýraznějším materiálem pro interiéry. Většina novinek se prezentuje v povrchové úpravě Dub Spessart – tmavší odstín dubu se stříbřitým nádechem a hrubší strukturou. V kuchyních bude převažovat dub či ořech s hrubou vintage strukturou. Stejná povrchová úprava je u předních výrobců dostupná i v levnějším laminu.

bydlení

Když se podíváte na fotografie nových interiérů, zřejmě vás napadne, že jsou na váš vkus moc minimalistické, strohé a „studené“.

bydlení

Ale není to jen síla zvyku? Neuzavřeli jsme se zbytečně do „krabiček“ jednotlivých místností a trendy nás míjejí? Nám se takhle žije dobře, říkáme si, zatímco ve světě se odstraňují příčky, prostory se stávají multifunkčními, oprošťují se od zbytečné dekorativnosti a sází se na jednoduchost a funkčnost.

bydlení

bydlení

Myslím, že nám Čechům trvá trochu déle, než nové trendy přijmeme. A to se netýká jen nábytku, ale i módy a designu vůbec. Čím to je, nevíte?  

Ve spolupráci s Karolínou Čechovou (výkonnou ředitelkou sp. EXX)

Reklama