Blíží se prázdniny, které pro naše děti představují čas plný radovánek a her! Přinášíme vám inspiraci, pokud svým robátkům chcete koupit chytré zajímavé hry, které je nejen pobaví, ale také poučí a pomohou rozvinout jejich intelekt.

Oblíbenou stolní hru Scrabble asi není třeba příliš představovat. Vždyť jde o nejprodávanější hru na světě, která existuje ve 29 různých jazykových verzích. Je to velmi hodnotná, ale přitom jednoduchá hra, která spočívá ve tvoření slov podle předem stanovených pravidel, takže přináší nejen zábavu, ale současně tříbí mysl a obohacuje naši slovní zásobu.

Mattel právě uvádí na trh úplnou novinku. Jde o karty Scrabble, které jsou rychlejší a jednodušší variantou této klasické hry se slovy. Hráči různého věku a schopností mohou hrát společně ve skupinách stejnou úroveň. Hra spočívá ve vytváření slov, (podobně jako v křížovce) pomocí písmenných karet s různou bodovou hodnotou, tak jako v originální hře Scrabble.

Karty Scrabble jsou k dostání v celé maloobchodní síti hypermarketů a obchodů s hračkami za doporučenou maloobchodní cenu 249 Kč.

V Čechách je k dispozici vedle klasické verze Original Scrabble také verze určená pro děti ve věku 5–10 let, Junior Scrabble. Hrací deska je oboustranná, obsahuje tedy 2 hry, které dětem pomohou seznámit se blíže s abecedou, novými slovy a bohatostí jazyka. Jednodušší hra obsahuje předtištěná slova sestavená jako do křížovky a každé slovo je na hrací desce i zobrazeno. Kombinace slov a obrázků pomáhá dětem naučit se číst.

V roce 2000 byla uvedena na náš trh také cestovní verze hry – Cestovní Scrabble, který se skládá z pevného kufříku, ve kterém jsou uložena písmenka, stojánky na písmena a plastická herní deska se zarážkami, aby písmena při cestě nevypadávala. Hru je možné kdykoli přerušit, kufřík lze jednoduše zavřít, a poté zase rozehranou partii v klidu dohrát. Pravidla hry jsou u cestovní verze stejná jako u originální klasické verze hry Scrabble.

Nové karty UNO!

Karty zná každý od dětství. Kdo by neznal Prší, kvarteta nebo Černého petra. Karty s sebou vozíme na výlety, dovolené, hrajeme je, když je dlouhá chvíle. Protože ale hrát stále stejnou hru časem omrzí, přichází Mattel s novinkou, která jistě potěší všechny, kteří mají hru s čertovy obrázky v oblibě.

UNO je nová karetní hra, kterou na český trh uvádí značka MATTEL, která je vhodná pro děti i dospělé. Princip hry je jednoduchý a spočívá ve vykládání karet s různými barevnými symboly.

Karty UNO jsou k dostání v maloobchodní síti hypermarketů a obchodů s hračkami za doporučenou maloobchodní cenu 199 Kč.

Reklama