5f2bcc9aec36eobrazek.png
Jako je některá z nových praček Whirlpool se senzorovou technologií 6. SMYSL a jedinečnou funkcí FreshCare+ pro provzdušňování vypraného prádla v bubnu, dokud jej nebudete moci po skončení pracího cyklu vyjmout. Zůstane tak voňavé, nezmačkané a příjemně měkké. Víc než praktická je i parní funkce Steam Hygiene pro odstranění až 99,9 % bakterií, virů a alergenů. Nebo parní funkce Steam Refresh pro rychlé osvěžení suchého prádla párou v rekordním čase 20 minut. Inteligentní senzorová technologie 6. SMYSL pak sama přizpůsobí veškeré procesy aktuální náplni pračky při podstatné úspoře energie, vody i času, takže už nemusíte tápat, jak nejlépe pračku nastavit. Zvládne to za vás sama.

Svěží prádlo díky síle páry

Nejspíš se vám to už taky někdy stalo: na prádlo jste prostě zapomněli. Pokud na vás hodiny čekalo v bubnu, připravte se na to, že bude zmačkané, hrubé a určitě nebude zrovna vonět. „Vlhké prostředí bez přístupu vzduchu je totiž doslova živnou půdou pro bakterie, škodlivé plísně a další patogeny, provázející hnilobný proces. Ten začíná už po pár hodinách, kdy prádlo leží nečinně v bubnu,“ říká Darina Papáčová, odbornice společnosti Whirlpool. A jeho věrným průvodcem je právě onen nepříjemný odér. Může se projevit hned, ale někdy až po usušení prádla a určitě vás nepotěší.

Aby se to nestávalo, pračky s inovativní funkcí FreshCare+ provzdušňují vyprané prádlo jemnou párou vstřikovanou ze speciálních trysek doprovázenou obousměrnými rotacemi bubnu, aby zůstalo voňavé, měkké a nezmačkané. A to až šest hodin po skončení pracího cyklu. „Na začátku pračka napustí malé množství vody nad topné těleso, ale jen tolik, aby se prádlo nenamočilo, a zahřívá ji. Vytvoří se pára, které postupně rovnoměrně proniká do prádla v bubnu, a to díky pravidelným obousměrným pohybům bubnu v opakujících se cyklech.  Pára navíc vyrovná vlákna, takže se pak prádlo snáze žehlí, pokud žehlení potřebuje. Funkci lze zvolit na začátku nebo kdykoliv v průběhu praní, když víte, že nestihnete vyprané prádlo hned vyjmout. A také ji kdykoliv zrušit,“ říká Darina Papáčová.

Steam Hygiene – konec bakteriím, virům a alergenům díky páře
5f2bccca326bfobrazek.png

Některé pračky FreshCare+ jsou vybavené (vedle zmíněné funkce pro osvěžení vypraného prádla párou) i samostatnými parními programy. „Zvlášť v této složité situaci přijde mnohým vhod program Steam Hygiene s funkcí sanitace prádla párou v závěru pracího cyklu, který prádlo během 20minutového cyklu hygienicky ošetří párou při teplotě 70 – 80 °C. Spolehlivě tak zlikviduje až 99,9 % bakterií a dalších škodlivých organismů včetně alergenů. Pračkám Whirlpool FreshCare+ byl v této souvislosti udělen certifikát TÜV Allergy UK za snížení tvorby HDM alergenů, bakterií a houbotvorných organismů,“ říká Darina Papáčová a dodává:  „Také program Steam Hygiene odstraní, kromě zmíněných bakterií a alergenů, i odolné pachy. A to aniž by bylo třeba prát při vysoké teplotě. Pro tkaniny je to určitě lepší ? horká voda totiž zpravidla nesvědčí ani méně odolným textilním vláknům, ani barvám, takže pokud ji nahradíte touto šetrnou parní funkcí, vaše prádlo si déle uchová perfektní kondici,“ dodává Darina Papáčová.

Steam Refresh – osvěžení suchého prádla párou
5f2bcce39ec76obrazek.png

Pro boj s pachy je praktický i parní program Steam Refresh k osvěžení suchého prádla. Hodí se třeba pro dlouho uložené oblečení, které, ač čisté, může být cítit zatuchle. Nebo pro některé krátce nošené oděvy, třeba bundu, která během návštěvy restaurace načichla od cigaretového kouře nebo výparů ze smažení. „Funkce Steam Refresh nepříjemné pachy odstraní jemnou párou, kterou generuje z malého množství vody – jde o méně než dvě sklenice vody. V porovnání s klasickým praním tato údržba trvá pouhých 20 minut.  Pára po celou dobu proniká do vláken, uvolňuje z nich pachy a navíc je změkčuje a vyrovnává, takže během chvilky bude prádlo nejen svěží, ale bude i lépe vypadat,“ vysvětluje princip této užitečné funkce Darina Papáčová.

SoftMove

Košile, džíny, ručníky, hedvábné košilky, vlněné svetry. Úplně jiná vlákna, která si zaslouží jinou techniku praní, pokud si mají uchovat svoje vlastnosti a barvy co nejdéle. „Pračky FreshCare+ jsou vybavené unikátním systémem SoftMove. Tento systém při praní využívá šest různých druhů pohybů bubnu pro konkrétní typ tkaniny. A to v každé fázi pracího procesu: od počátečního napouštění vody až po závěrečné odstřeďování. Při praní odolných tkanin jsou pohyby bubnu intenzivnější, naopak vlna nebo jemné prádlo se ve vodní lázni v bubnu jen jemně kolébá. Systém SoftMove je možný díky osazení praček FreshCare+ pokročilým invertorovým motorem, případně u těch nejvybavenějších modelů špičkovým typem tichého a extra účinného invertorového motoru BPM,“ doplňuje Darina Papáčová.

6. SMYSL

Chcete čisté a voňavé prádlo, a udržet přitom náklady na uzdě? Právě o to se postará inteligentní technologii 6. SMYSL, díky níž ušetříte čas, vodu i nákladnou energii při skvělých výsledcích praní. „6. SMYSL totiž díky senzorům a pokročilým algoritmům přizpůsobuje a ovládá teplotu, množství vody, pohyby bubnu i výkon motoru, a tímto způsobem zaručuje nastavení pracího cyklu přímo na míru vašemu prádlu při minimální spotřebě médií. A to i tehdy, pokud perete prádla méně, než jaká je kapacita pračky. Vyplatí se proto spíše zvolit co největší kapacitu pračky, kterou vám prostor dovolí, abyste zvládli v pohodlí domova vyprat i velké a objemné kusy prádla,“ prozrazuje Darina Papáčová.

Clean+

Skvrny od jídla, trávy, bláta, … a někdy také ne. Funkce Clean+ umožňuje nastavit tři typy praní – Intenzivní, Denní a Rychlé podle míry zašpinění prádla. To rozhodně častokrát využijete. A jemné tkaniny vám poděkují za patentovaný program Colour15°, který zaručuje stejné výsledky praní jako při programu na 40 °C. A jak je to možné? Díky zmíněnému systému SoftMove a přizpůsobeným pohybům bubnu se  totiž prádlo pohybuje v bubnu volně a mnohem lépe absorbuje prací prostředek. Bude proto dobře vyprané i při nízké teplotě.

Horké novinky v sortimentu Whirlpool FreshCare+

Novinka - Whirlpool FFD 9448 BCV EE

5f2bccfea8c5eobrazek.png9 kg, A+++, hloubka 63 cm. Senzorová technologie 6. SMYSL pro optimální výsledky a úsporu až 50 %  energie, vody a času.
16 programů včetně praní přikrývek a další doplňkové. Provzdušňování párou FreshCare+ proti bakteriím, alergenům i zmačkání až 6 hodin po doprání. mSanitace prádla párou pro odstranění až 99,9 % bakterií a alergenů Steam Hygiene. Osvěžování suchého prádla párou Steam Refresh. SoftMove a Clean+. Tichý a účinný invertorový motor BPM se zárukou 10 let. 1400 otáček/minutu.

Velký displej v češtině. Cena 12 990 Kč.

5f2bcd1643aecobrazek.pngNovinka – Whirlpool FFB 8448 BV CS

8 kg, A+++, hloubka 63 cm. Senzorová technologie 6. SMYSL pro optimální výsledky a úsporu až 50 %  energie, vody a času. 14 programů včetně praní přikrývek a další doplňkové. Provzdušňování párou FreshCare+ proti bakteriím, alergenům i zmačkání až 6 hodin po doprání. Osvěžování suchého prádla párou Steam Refresh. SoftMove a Clean+. Tichý a účinný invertorový motor BPM se zárukou 10 let. 1400 otáček/minutu. Velký displej v češtině.

Cena 10 990 Kč.

Více na Whirpool.cz a Freshcare.cz
5f2bcc66114a3obrazek.png


 

Reklama