Společnost SAPELI představila novinky pro rok 2015

Největší český výrobce interiérových dveří a zárubní, společnost SAPELI, představuje novinky pro rok 2015. Nové modelové řady MERA, KUBIKA PRAKTIK kombinují nejnovější světové trendy s precizním provedením zavedené české společnosti. Nejnovější kolekci materiálů mimo jiné tvoří 48 exotických dřevěných dýh, například z exkluzivního Eukalyptu kouřového či Palisandru indického. To ale rozhodně není vše. Kromě novinek přichází i rozšíření nabídky SAPELI o dveře nadstandardních atypických velikostí, které se nově stávají součástí oficiálního katalogu.

 „Tento rok je, co se týče novinek, plodný. Za velmi obohacující považuji například novou modelovou řadu MERA, která je odrazem spotřebitelské poptávky po těchto prosklených modelech v designu rámových dveří a přitom za velmi příznivé ceny. Stejně tak jsme zákazníkům vyšli vstříc doplněním oblíbené modelové řady KUBIKA  o provedení v umělém povrchu SAPDECOR, čímž se nám podařilo snížit cenu jinak cenově nákladných dveří s opravdovou rámovou konstrukcí,“ říká Dušan Vrtal ze společnosti SAPELI.

Dveře

Všechny novinky, kterých je okolo dvaceti, se poprvé představily na SAPELI EXPO v SAPELI CENTRU v sídle společnosti v Jihlavě. K vidění byly mimo jiné i atypické dveře různých nadstandardních velikostí. I ty se nyní dostávají do oficiálního katalogu, ačkoli několik stovek ne zcela obvyklých dveří již v jihlavské společnosti v minulosti vyrobili. „Atypické dveře v nadstandardních výškách byly až doteď v podstatě takovou naší podpultovkou. Vzhledem k tomu, že všechny dveře značky SAPELI se vyrábějí na zakázku, pokud tedy přišel zákazník s požadavkem na nadstandardní rozměry dveří, byli jsme je schopni vyrobit. Nyní jsme se rozhodli zařadit atypy, čili dveře až do výšky 274 centimetrů, do standardní nabídky a dát tak najevo i široké veřejnosti, že umíme vyrobit v podstatě cokoli a že jdeme ruku v ruce se světovými trendy, které už dveře vysoké až do stropu místnosti nějakou dobu hlásají,“ vysvětluje Dušan Vrtal důvody, proč jako jednu z novinek představují něco, co už třeba několik klientů má doma.

Stejně tak se jistě brzy standardem vedle bezpolodrážkových dveří stanou i skryté zárubně, které má SAPELI od letošního roku v nabídce i v otočném a reverzním provedení. Tento typ osazení dveří umožňuje dosáhnout v interiéru čistých a hladkých linií. To, že SAPELI myslí opravdu na nejmenší detaily propojení vašich dveří s interiérem, dokládá i další novinka v podobě vypínačů a zásuvek v dekoru vašich dveří. Vzhledem k tomu, že v praxi se vypínače a zásuvky nacházejí nejčastěji v těsné blízkosti dveří, jde o opravdu znamenitý nápad. Už se tak není třeba obávat situací, kdy se vypínače a zásuvky nehodí do celkového designu místnosti.

Dveře

Kromě výše uvedených technických novinek přichází SAPELI na trh i s rozšířenou nabídkou dýh. Tento materiál si u zákazníků znovu získává zaslouženou oblibu a ocenění pro své užitné vlastnosti. Nejnovější světové trendy se zosobňují v takzvaných sukatých dýhách, jejichž celkový vzhled se víc přibližuje přírodě a dveřím z masivu. Jak již z názvu vypovídá, na těchto dveřích jsou dominantní suky, čímž dveře více než kdy dříve připomínají jednolitý celek přírodního původu. „Zákazník, který si kupuje masivní dřevěnou podlahu, patří do kategorie náročnějších klientů, jež má vyšší nároky na sladění interiéru a na kvalitu. Nyní už nebude složité zkombinovat přírodní masivní dubovou, smrkovou anebo ořechovou podlahu s typickými suky s dveřmi ve stejném materiálu, designu a také kvalitě,“ zdůvodňuje rozhodnutí, pustit se do výroby dveří ze sukatých dýh Dušan Vrtal.

Velmi lákavé jsou takzvané exkluzivní dýhy, čili dýhy z exotických dřevin, například z tropického stromu teak čili teka obrovská, který je vyhledáván pro svou jedinečnost a elegantní vzhled. Zajímavý nádech dostanou dveře vyvedené v dýze z indické jabloně či světlého bambusu. 48 vzorů dýh z exotických dřev doplňuje designová řada, kterou tvoří dalších 49 různých vzorů.

Absolutní novinkou v nabídce jsou dýhy s příčným řezem. Technologicky se jedná o zcela jiný způsob zpracování dřeviny, díky čemuž jsou výsledné dveře zajímavé svým nesourodým vzorem. V zahraničí velmi populární technika zpracování se nyní dostává i do českých domácností.

Dveře

Dýhy s příčným řezem jsou velmi oblíbené v Rakousku. K nám se tato módní vlna dostává nyní. Oproti klasickému zpracování dýh, tyto vznikají trošku jiným způsobem, V podstatě to znamená, že na řezném nástroji jsou záměrné kazy (zuby), které při opracování dýhy vytváří v ploše hluboké rýhy. Díky tomu pak má výsledná dřevina punc originality a zároveň autenticit, který nelze u umělých materiálů dosáhnout“ vyjmenovává odlišnosti Dušan Vrtal.

NOVINKY 2015

  • MERA - Nový model reaguje na trendy trhu v oblasti stále populárnějších dveří s rámovou konstrukcí. Nabízíme zákazníkovi design rámových dveří, ale v klasické sendvičové konstrukci, za dobrou cenu.
  • KUBIKA PRAKTIK - Dostupnější varianty rámových dveří KUBIKA v umělých dekorech.
  • ATYPY - Sapeli je největší zakázkovou výrobou dveří a zárubní v ČR a oproti konkurenci má výhodu ve výrobě atypických provedení. Vysoké dveře až do stropu představují poslední trend v interiérovém designu. Opticky zvětšují místnost a mění ji ve výjimečný prostor.
  • KOLEKCE 49 EXKLUZIVNÍCH DÝH + KOLEKCE DESIGNOVÝCH DÝH - SAPELI je mimo jiné také největším výrobcem dýhovaných dveří v ČR. Dýha je přírodní materiál z obnovitelných zdrojů. Každá je jedinečná, protože pochází z dřevin rozličných stromů z různých částí světa. Proč nemít doma jedinečnou věc, kterou navrhl geniální designér, příroda.
  • DÝHY SUKATÉ - Nový trend v oblasti dýhovaných dveří, který se začíná ze zahraničí dostávat i do ČR. Preferují ho především zákazníci, kteří mají vyšší nároky na celkové sladění designu, především masivních podlah s dveřmi.
  • DÝHY S PŘÍČNÝM ŘEZEM - Nový trend v oblasti dýhovaných dveří. Inspirace opět přichází ze zahraničí.
  • DÝHY SMRK A MODŘÍN ROVNOLETÝ – Designová kolekce používající dekory jehličnatých dřevin Oproti celomasivním výrobkům má sendvičová konstrukce SAPELI výhodu podstatně menší tvarové deformace než běžně nabízené low-cost celomasivní výrobky.
  • SKRYTÉ HLINÍKOVÉ ZÁRUBNĚ- Dlouhodobý trend na zahraničních trzích typu Itálie. Oblíbené řešení pro movitější skupinu zákazníků, designéry a architekty.
  • VYPÍNAČE V DEKORECH SAPELI – Vypínače, které jde sladit se všemi dekory, které SAPELI nabízí.

Více na www.sapeli.cz

 

Reklama