Nové multimediální zásuvky Unica a Altira oceníte v situaci, kdy potřebujete propojit například televizi či projektor s DVD, počítačem nebo domácím multimediálním centrem, a to na delší vzdáležnost než u těchto přístrojů umožňují běžně přibalované kabely. V řadě Unica máte na výběr ze čtyř barev (polar, marfil, grafit a hliník), řada Altira je k dispozici v barvě Polar. Multimediální zásuvky jsou opatřeny konektory typu HDMI, VGA, USB, 3xRCA a Audio Jack 3.5mm.

Přístroje řady Unica se montují do montážního rámečku Zamak a v řadě Altira jsou určeny pro přímou montáž do kabelových úložných systémů – například podlahových krabic, parapetních kanálů, sloupů a podobně. Cena zásuvek je od 368 Kč.

Unica

Technické tipy:

  • Maximální délka HDMI kabelů 12-15 metrů (poté může docházet k nestabilitě a blikání obrazu) na delší vzdálenost byste měli použít HDMI extender.
  • Maximální délka VGA kabelu (mezi PC a monitorem) je ovlivněna rozlišením, které máte v plánu používat. Čím vyšší rozlišení, tím se zkracuje délka VGA kabelu, na kterou je možné signál přenést. Při nižších rozlišeních (640×480) se můžete dostat až na 30 metrů, při výších rozlišeních se vzdálenost může snížit až na 5 metrů. Doporučujeme nejdříve vyzkoušet, než se kabel zaseká do zdi.
  • USB 2.0 umožňuje propojit zařízení na maximální vzdálenost 5 metrů, jedná se o délku, která je garantovaná. Delší kabel může být, ale nemusí už správně fungovat přenos dat.
  • RCA a Audio Jack kabely nemají přesně garantovanou délku, ale pro kvalitní příjem se doporučuje maximálně okolo 10 metrů.

Více na www.vypinac.cz