Gorenje, renomovaný výrobce špičkových domácích spotřebičů a kuchyní, uvádí na český trh převratnou novinku. Mimořádně úsporné ohřívače vody s tepelným čerpadlem. Zařízení si zachovává všechny skvělé vlastnosti elektrického ohřívače a přidává hospodárnost tepelného čerpadla. Výsledkem je třikrát méně elektrické energie pro ohřev vody pro domácnost v porovnání s klasickým elektrickým ohřívačem vody!

Gorenje

Tepelné čerpadlo vzduch-voda na 80, 100 a 120 litrů (modely TC 80 E, TC 100 E a TC 120 E) s vysokou energetickou účinností umožňuje výběr vstupních a výstupních míst pro vzduch, takže se může používat v různých částech domu, ať už jde o kuchyň, koupelnu, sluneční terasu, zimní zahradu nebo jakýkoliv jiný prostor. Horká voda je s nejmodernější generací extra energeticky účinných ohřívačů vody s tepelným čerpadlem gorenje dostupná, kdekoliv je zapotřebí.

Díky gorenje je nyní ohřev vody nejen energeticky úsporný, ale také dokonale uzpůsobený potřebám uživatele. Nová řada ohřívačů s inteligentní SMART funkcí (modely OGB 80 SMART a OGB 120 SMART) dokáže přizpůsobit časy ohřevu chování uživatele, takže teplá voda je k dispozici vždy ve správnou chvíli, a přitom se minimalizuje spotřeba energie. Jak je to možné? Ohřívač po určitou dobu ukládá do paměti denní doby, kdy uživatelé potřebují největší množství horké vody, nebo kdy jsou intervaly spotřeby horké vody nejvyšší. Uložené údaje pak v režimu SMART využívá, aby se zapnul právě včas na ohřátí vody. Tím se ušetří značné množství energie, protože ohřívač neudržuje konstantní teplotu (např. 60 °C) jako v případě standardního nastavení, nicméně množství horké vody a její teplota jsou stále dostačující pro pravidelné potřeby uživatele. Pokud dojde k nepředvídané situaci a není k dispozici dostatečné množství horké vody, je možné vodu okamžitě ohřát pomocí funkce „rychlý ohřev“. A uživatelský komfort jde ještě dál! Při nastavení režimu několikadenní nepřítomnosti se ohřívač automaticky přepne na teplotu ochrany proti zamrznutí vody a po uplynutí nastavené doby se vrátí do normálního provozu.

Gorenje

Gorenje bourá i další mýtus. Ohřívač vody rozhodně nemusí mít vždy oblý tvar a bílou barvu! Rodina spotřebičů z řady Simplicity, která propaguje trend promyšlené jednoduchosti designu, nákladově efektivního provozu a cenové dostupnosti, se rozrůstá o ohřívače vody nejen v bílé, ale také v elegantní černé barvě v nepřehlédnutelném štíhlém provedení (modely OTG 80 SLIM a OTG 120 SLIM). Originální hranatý tvar zavádí do designu ohřívačů vody nový směr, s průměrem pouhých 420 mm a možností instalace na stěnu ve svislé poloze nabízí řešení pro malé prostory. Plášť bojleru je vyroben z vysoce kvalitního plechu s vypáleným práškovým pigmentem. Vnitřek nádoby je chráněn vynikajícím smaltováním, které ve spojení s hořčíkovou anodou zajišťuje výbornou ochranu proti korozi a omezuje usazování vodního kamene. Vysoce kvalitní izolace je vyrobena z polypropylenu a zaručuje minimální tepelnou ztrátu.

Výrobky se značkou gorenje se tradičně pyšní moderními technologiemi, inovačními řešeními a energetickou úsporností. Různé objemy, provedení a tvary ohřívačů umožňují správnou volbu pro každého.

Gorenje

Více informací k novým i stávajícím modelům najdete v novém katalogu OHŘEV VODY 2012/2013, který je k dispozici na webových stránkách http://www.gorenje.cz/katalogy

Reklama