Kateřina GeislerováUž tento pátek 8. června se módní návrhářka Kateřina Geislerová vrací do Prahy s novou kolekcí. Oděvní designérka, která už 12 let působí v Paříži, nabídne 8.–17. června českým zákaznicím jedinečnou možnost vyzkoušet v pražském butiku Mona prêt-à-porter nejen její aktuální letní řadu odkazující k uvolněnému avšak elegantnímu stylu Audrey Hepburnové, ale také unikátní couture modely inspirované tvorbou Madame Grés.

Pařížskou módu Kateřiny Geislerové bude druhý až třetí červnový víkend od 8. do 17. 6. hostit pražský butik Mona prêt-à-porter (Týnská 15, Praha 1). Týdenní Pop-up Shop odstartuje podvečerní vernisáží v pátek 8. června od 19 do 22 hodin, kde bude kromě nádherných šatů čekat rovněž welcome drink, občerstvení na francouzský způsob a návrhářka Kateřina Geislerová osobně. Tu bude možné v butiku potkat i následující víkend 9. a 10. června, kdy bude k dispozici, aby mohla zkoušené modely upravit přímo na zákaznicích dle jejich požadavků a tělesných tvarů. „Díky dlouholetému individuálnímu přístupu, kdy pro své klientky šiji na míru, se snažím vytvářet modely, které lichotí každé ženské siluetě. Upřednostňuji zvýraznění pasu a ramen, aby model zbytečně neupozorňoval na partie, které mohou ženy považovat za problematické,“ vysvětluje Kateřina Geislerová.

Kateřina GeislerováJejí „couture“ řada pro léto 2012 je holdem Germaine Émilii Krebsové, francouzské návrhářce, která ve 30. a 40. letech slavila úspěchy se značkou a módním domem Haute Couture v Paříži pod jménem Madame Grès. Šila pro Marlene Dietrichovou, Gretu Garbo, Jacqueline Kennedyovou nebo Wallis Simpsonovou. Stejně jako tato designérka má i Kateřina Geislerová již od svých začátků spíše přístup sochaře než návrháře. „Ráda se nechám inspirovat kouzlem nechtěného: třeba špatně zapnuté sako může dodat celému vnímání postavy zcela jiný, původně netušený vzhled. Nebo zvláštně ovázaný svetr kolem ramen či pasu, kabát stažený páskem mu dá linii, která mě může inspirovat k originální fazoně. Inspirativní může být i větrem ohrnutý roh kabátu, či posunuté zapínaní u šatů. Podobné náhody se snažím vepsat do svých kreací. Vznikají z toho kousky zdánlivě klasické, ale vždy mají v sobě nějaký detail, který překvapí či upoutá,“ líčí designérka svou inspiraci životem.

Kateřina Geislerová

Kateřina GeislerováLetní kolekce pret-a-porter 2012 je plná aluzí na šarmantní styl Audrey Hepburnové. Jednotlivé precizně vypracované modely jsou zdánlivě minimalistické, ale vždy se vyznačují výraznými architektonickými linkami či překvapivým detailem. Celou kolekci vytvořenou z lehkých, pohodlných, převážně přírodních materiálů charakterizují výrazné prvky elegance v nonšalantním a přirozeném stylu à la Audrey. „Elegance je pro mě cosi jednoduchého a zároveň pikantního, čemu nechybí ženskost. Je pro mě důležité, aby mé oděvy byly příjemné na dotek, lehce elastické pro pohodlí a daly se nosit do práce i na večerní příležitosti, objasňuje základní prvky svého přístupu Kateřina Geislerová.

Kateřina GeislerováPrêt-à-porter i couture modely z letní kolekce 2012 budou k dostání od 8. do 17. června v pražském butiku Mona pret-a-porter (Týnská 15, Praha 1). V sobotu a neděli 9. a 10. června bude návrhářka v butiku osobně přítomna k případné úpravě modelů na míru. Po zbytek týdne bude možné domluvit schůzky s návrhářkou objednávkou na tel. čísle 608 767 096.


Kateřina GeislerováKateřina Geislerová je módní návrhářka působící 12 let v Paříži, kde studovala nejdříve na Sorbonně, poté na univerzitě St. Denis a nakonec na pařížské umělecké škole LISAA (L'institut Supérieur des Arts Appliqués). Již během studia získala své první klientky, pro které tvořila na objednávku. Vysokou školu ukončila s nejlepší ročníkovou prací v roce 2001 a díky stážím se zdokonalila v navrhování i konstrukci v předních pařížských módních domech. V roce 2002 se s aktuální kolekcí zúčastnila návrhářských soutěží Festival de Jeunes Créateurs - Tignes a Festival de la Côte d'Opale. Úspěch byl tak výrazný, že vzápětí uspořádala svou první přehlídku v centru Paříže. Začátkem roku 2003 se rozhodla založit svou vlastní značku a otevřela si ateliér/showroom nedaleko Champs Elysées. Její první kolekce se nejprve skládaly pouze z originálních kusů a limitovaných sérií zhotovovaných na zakázku a na míru. V roce 2004 rozšířila svou tvorbu linií prêt-à-porter, která byla prezentována v různých pařížských buticích. V roce 2007 otevřela vlastní butik nedaleko muzea Georges Pompidou a v roce 2009 spustila e-shop, který je součástí jejich webových stránek.Kateřina Geislerová

 

www.katerina-geislerova.com
www.facebook.com/katerina.geislerova.cz
Bližší informace o prodejních místech:
www.monaprague.cz

 

Zdroj a foto: tisková zpráva

Reklama