Time management pro ženy, příprava na přijímací pohovor, pracovní právo, relaxační techniky, projektový management – to je ochutnávka z nové nabídky vzdělávacích programů vytvořených speciálně pro maminky, které se chtějí během rodičovské dovolené udržet profesně fit a zvýšit své šance na budoucí dobré pracovní uplatnění. Kurzy vycházejí z motivačně-vzdělávacího programu Aktivní máma, který v uplynulých dvou letech úspěšně absolvovalo přes 150 žen.

Jedna z organizátorek kurzů, Jitka Hrabánková, k tomu dodává: „Díky projektu Aktivní máma známe velmi dobře potřeby matek na rodičovské dovolené. A také jejich obavy z budoucího návratu do práce a finančního zajištění rodiny. Situace opravdu není růžová. Velké části žen se vůbec nedaří vrátit se na svoji původní pracovní pozici. Vzdělávání a další seberozvojové aktivity v průběhu rodičovské dovolené se podle našich zkušeností osvědčují jako účinná prevence nezaměstnanosti žen.“

Kurzy se budou konat v Praze, ale po dohodě je bude možné uspořádat např. i v mimopražských mateřských centrech a jiných organizacích.

„Ohledně prostor nyní jednáme s vytipovanými pražskými mateřskými centry. Pro mnoho maminek je základním předpokladem účasti na kurzu zajištění hlídání pro jejich dítě. Tomuto požadavku chceme vyjít vstříc. Od ceny za pronájem prostor se pak bude odvíjet kurzovné.  Budeme se snažit ho vybalancovat tak, abychom mohly nabídnout kvalitní lektorky a lektory a přitom cena byla pro maminky únosná.“upřesňuje Simona Kalašová, další členka organizačního týmu.

Podrobnější informace o kurzech pro maminky na rodičovské dovolené budou zveřejněny na www.AktivniMama.cz v průběhu prázdnin. Zájemkyně se však mohou hlásit již nyní – stačí napsat na adresu info@AktivniMama.cz a jakmile budou termíny kurzů vypsány, budeme vás kontaktovat.

Další informace, kontakty:         

Občanské sdružení pro aktivní rodinu, Odolena Voda.

E-mail:info@aktivnimama.cz

http://www.AktivniMama.cz

Simona Kalašová, tel.: 603 273 700, Jitka Hrabánková, tel.: 777 197 582

Projekt AKTIVNÍ MÁMA je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Reklama