„Cvičení pro těhotné“ podle Magdaleny Mikulandové nově na DVD.

V těchto dnech na DVD vychází nový videopořad „Cvičení pro těhotné“, který pro nastávající maminky připravila známá česká porodní asistentka Magdalena Mikulandová.

Od této autorky zároveň přichází do knihkupectví kniha „Těhotenství, porod a šestinedělí - nejčastěji kladené otázky a odpovědi“, která volně navazuje na úspěšnou publikaci „Těhotenství a porod – Průvodce české ženy od početí do šestinedělí“.

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ

Tělo budoucí maminky se každým dnem mění a přizpůsobuje se potřebám rostoucího plodu. Cvičení v období těhotenství má na jeho zdravý průběh blahodárný účinek. Cílem cvičení je zlepšit či udržet celkovou tělesnou i duševní kondici a nepřibrat přespříliš nadbytečných kilogramů. Je prokázáno, že cvičící ženy se lépe vyrovnávají s běžnými těhotenskými obtížemi jako jsou nevolnost, bolesti zad či zvýšené psychické napětí. Pohyb v tomto období pomáhá ženám se lépe připravit na fyzickou i psychickou zátěž, která je čeká při porodu, a prožít těhotenství zdravě a aktivně.

Cvičení v těhotenství má i při zdravém vývoji plodu své pravidla, která se liší v jeho jednotlivých stadiích. S šetrnějším přístupem je možné v průběhu těhotenství pokračovat v původních sportovních aktivitách, avšak je nutné vynechat zejména ty, při kterých může dojít k otřesům nebo pádu. Dle stadia těhotenství je potřeba omezovat cviky, při kterých by mohl být stlačován plod... Řadu cviků a rad prospěšných pro zdravé těhotenství  obsahuje právě vycházející DVD „Cvičení pro těhotné“.

Nový videopořad „Cvičení pro těhotné“ obsahuje kompletní sestavu těhotenského cvičení pod vedením zkušené porodní asistentky. Cvičení je vhodné pro všechny stupně těhotenství a je členěno do přehledných kapitol. Na DVD naleznete cviky pro uvolnění kyčlí, posílení břicha, uvolnění a posílení zad, posílení dna pánevního, prsních svalů a proti křečovým žilám. Cvičení je zakončeno relaxací. DVD obsahuje bonusy - „Dýchání a tlačení k porodu“ a „Cvičení ve vodě“.


TĚHOTENSTVÍ, POROD A ŠESTINEDĚLÍ
– nejčastěji kladené otázky a odpovědi

Stejně užitečnou pomůckou pro nastávající maminky jistě bude i kniha Magdaleny Mikulandové „Těhotenství, porod a šestinedělí – nejčastěji kladené otázky a odpovědi“.
V této publikaci jsou obsaženy nejčastější dotazy, které si budoucí maminky pokládají. Jedná se o skutečné dotazy žen vycházející ze života.
Cílem je, aby se ženy-maminky nemusely bát věcí, které mnohdy ani opravdovým problémem nejsou. Otázky a odpovědi jsou členěny do kapitol: změny a potíže v těhotenství (strie, prsa...), léčba v těhotenství (bylinkami, léky), životní styl v těhotenství (sport, sex…), diagnostické metody a vyšetření, patologie a nepravidelnosti (nevolnost, svědění, astma…), známky blížícího se porodu - I.III. doba porodní, šestinedělka, novorozenec, kojení...

Cílem obou těchto projektů je pomoci těhotným ženám prožít své těhotenství naplno bez zbytečných obav a pochybností.
Protože šťastná a spokojená maminka = šťastné a spokojené miminko!
Soutěž:Který televizní detektiv má skleněné oko?

www.studioprozeny.cz