Brněnská přehrada, nebo chcete-li po brněnsku "prýgl", má staronovou atrakci. A s ní i tahanici o holé zadky. Či spíše o místo, na kterém se sluní. Došlo to tady dokonce tak daleko, že se na místní nudapláž vydávají strážníci. I když nemají tak rafinované převleky a fígly jako jejich kolegové ze slavného četnického filmu pod vedením nezapomenutelného Funícího Ludvíka, proti naháčům za prostorem vyhrazeným palisádami bojují s vervou. Musí.


Za nahé tělo většinou napařují pokutu. Nudisty stíhají ze souše i z člunu poříčního oddílu. Nezasvěcenec by z toho mohl mít legraci. Situace je tady ale vážná. Jádro pudla je v neschopnosti domluvit se na velikosti nudapláže. Nudisti se bouří, že jim nedávno vybudované palisády omezují prostor, ostatní, kteří raději schovávají svá tajná místečka v plavkách, by zase naháče nejraději zrušili úplně.


"Je to hrůza," rozčilovala se mladá maminka se třemi malými ratolestmi. "Chci si tady s dětmi odpočinout a zasportovat si, a přitom jsou tady všude naháči. Když k vám stojí zády, je to ještě dobré, ale jen počkejte, až se otočí," strachovala se o zdárnou výchovu svých potomků. Kolem se zrovna šine obtloustlá čtyřicátnice a za ní pubertální synek a dcerka. Plavky nemají, zato se za pochodu ládují vydatnou svačinkou. "No tak to vidíte, jak to tady chodí," trumfuje starostlivá zastánkyně plavek. O mimořádném zájmu o pohled na nahé muže a ženy svědčí i pokřik turistů z paluby okolo projíždějícího parníku. " Ahóóój," nese se z paluby pokřik a zaniká v bouřlivém smíchu.


Nudisté zuří. Prostor, na kterém se mohou vystavovat bez pohrůžky pokutou je prý věčně narvaný k prasknutí. A tak se nikdo nemůže divit, že jsou i za jeho hranicemi. A námitky nedalekých chatařů? Ty je moc neberou. Jim prý není také příjemné, když se mezi nimi producírují oblečení konzervativci.


Prostě každý je jiný. A to, co se jednomu líbí, druhý odsuzuje. A co přináší tahanice o holé zadky Brnu? Jednoznačně prospěch. Protože které město se může pochlubit náhlou proměnou ve známé francouzské letovisko? Jde sice jen o jednu pláž, ale zato tady můžete při troše štěstí shlédnout skvělé scénky z prima komedie mládí střední generace.


Hana Pohanová

Reklama