SONNENTOR představuje nové produkty pro sezónu podzim-zima 2011/2012

SONNENTOR

SONNENTOR s.r.o., tradiční výrobce biočajů, biokoření a dalších bioproduktů se sídlem v jihomoravských Čejkovicích, každoročně zavádí na trh zhruba 20 nových produktů a ani letos tomu není jinak.

K novinkám patří nová „Adventní sada“, tentokrát v opravdu zajímavém balení s otevíracím okénkem, která obsahuje 24 druhů čajových směsí, na každý den adventu jeden.

adv.sada

Další novinkou je poznávací sada vánočních pyramidálních čajů „Zimní překvapení“, ve které je zastoupena exkluzivní čajová směs černého čaje „Hvězdný tanec“, směs bílého čaje „Pohlazení duše“, bylinná směs „Světelný třpyt“ a směs zeleného čaje „Zimní pohoda“ a to vždy po třech jednotlivě balených pyramidách od každého druhu.

zimni.pohoda

Také biokoření má své zástupce mezi nově uváděnými novinkami, patří k nim např. „Koření na jehněčí pastýřky Dorky“, „Koření na ryby rybáře Svena“, „Zvěřinové koření císaře Františka“ a „Koření na pečeni tetičky Aničky“, které přímo zvou ke kulinářskému kouzlení. Bio raráškova dětská řada SONNENTOR má také dva nové čajové přírůstky. Bylinný čaj „Zakrátko maminkou“ je ideálním průvodcem nastávajících maminek v těhotenství a čaj s kořením „Dítě slunce“ jistě potěší kojící maminky i jejich miminka. Za zmínku také stojí nový bylinný čaj „Sluneční pozdrav“ s novou vylepšenou recepturou s obsahem citronové trávy, která je velmi osvěžující. Směs je proto výborná pro výrobu domácího ledového čaje.

K dalším zajímavým produktům SONNENTORu patří čajové kompozice, jako je řada bylinných směsí „Zase dobře!“ s čaji jako je např. “Balzám na nervy” nebo “Knedlík v krku”.

zase.dobre

Také vánoční čajové pyramidy přinesly radost do doby adventní. SONNENTOR udělal průřez a výběr také z mnoha dochovaných receptů a poznatků Hildegardy z Bingenu - velké ženy přírodní medicíny středověku. Káva „Vídeňské pokušení“ je postavena na staré vídeňské kávové tradici a kvalitě kávových bobů, pocházejících z fair trade obchodů z kontrolovaného ekologického zemědělství. Směsi květů a koření dokáží rozveselit a zpestřit každý pokrm okvětními plátky růže, chrpy, měsíčku a desítek dalších bylinek a koření. To vše pro dobrou náladu díky směsi stejného názvu. Chutné, pikantní tyčinky nebo keksy završují celou produktovou paletu z kontrolovaného ekologického zemědělství.    

U SONNENTORU najdete celkově přes 600 výrobků v pestré nabídce od klasických bylinkových čajů proti nachlazení, bílého čaje, energií nabíjejícího zázvorového čaje, orientálních směsí koření, dětské řady bio rarášků, pestré posilující polévky, až po kávu Vídeňské pokušení. Úspěšný recept pro všechny produkty společně jsou nadčasové nápady a recepty spojené s ručně sesbíranými surovinami a přísadami nejvyšší bio kvality.

„Tady roste radost“ – toto motto se skrývá ve všech produktech, které nesou logo smějícího se slunce. Tajemství je přitom poměrně jednoduché: SONNENTOR se spoléhá výhradně na to, co příroda sama vyprodukuje. Z přírodních vůní, chutí, barev a forem tvoří své čaje a směsi koření, které tak mají okouzlit naše smysly. Těží přitom ze starých známých bylinných pravd a dokáže vždy vytvořit zajímavé a překvapivé kreace. Mezi nejvýznamnější produktové řady SONNENTORU patří:

Bio čajové směsi SONNENTOR

Čaj patří k nejoblíbenějším a nejtradičnějším nápojům světa a to ne bezdůvodně. Různé kultury světa znají a po staletí využívají účinky bylin, koření a plodů v jejich různorodých formách a kombinacích. Bio-čajové směsi SONNENTOR  jsou rozmanité a také velmi chutné. Paleta čajových variací SONNENTOR je velmi pestrá, bio-raráškovým čajem Usmrkánek počínaje, přes Zelený čaj Štěstí, Hildegardin čaj Soustředění až po čaj Dobré nálady. Převážně ručně sklízené bio-bylinky v jejich původní formě jsou zárukou zážitku plného smyslných chutí a vůní. Neboť díky šetrnému ručnímu zpracování zůstávají důležité látky, jako jsou například éterické oleje, optimálně zachovány.

Zvláštní kreace jako je Poznávací sada – Vyzkoušej nebo Adventní sada přímo vyzývají k objevení oblíbené chuti. Ať už čajové směsi ve formě nálevových sáčků nebo sypané, milovníci čaje a fanoušci rozličných chutí si s čajovým sortimentem SONNENTORU přijdou jistě na své.

Bio koření SONNENTOR

Koření propůjčuje pokrmům jejich typický a nezaměnitelný charakter, a proto má v kuchyních na celém světě odedávna své stálé místo. Tajemství každého kuchaře spočívá ve správné směsi a dávkování. SONNENTOR s sebou nese tajemství různých koření světa a tvoří z nich tradiční, ale i překvapivé a neobyčejné směsi. A tak vznikají produkty jako je Grilovací koření, Indická a Italská směs koření nebo oblíbené směsi květů a koření s názvy jako Sluneční polibek, Štěstí, Energie, atd. Inovativní vzhled obalů např. nových plechových dóz nebo mlýnků, jsou jak dekorativním tak i praktickým pomocníkem v kuchyni. Za zmínku určitě stojí Směs květů a koření „Vyzkoušej“. Tvoří ji dohromady 10 aromatických směsí zabalených do praktických porcovaných sáčků. Od Středomořské kouzelné soli s květy přes Sílu květů až po salátové koření Vše v zeleném – pro každý pokrm se zde něco najde.

Bio-raráškova dětská řada

čaj

Bio-raráškova dětská řada vytvořená speciálně pro děti dokazuje, že čaje nechutnají pouze dospělým. Raráškův čaj Sloní síla nebo Raráškův kouzelný nápoj jsou naladěny právě na sladkou dětskou chuť. Také veselé obrázky na etiketách na první pohled upoutají dětská očka. Raráškovo kakao, čokoládové kuličky nebo Gumoví medvídci dobré nálady završují dětskou řadu a ukazují, že mlsat se dá i zdravě.  

Speciality sv. Hildegardy

Hildegarda z Bingenu, jedna z nejvýznamnějších žen pozdního středověku, měla vizionářský názor na zdravý způsob života. Drahocenná síla přírodních surovin hrála v jejím „spirituálním vnímání“ velmi důležitou roli. Její pohled na zdravý životní styl a znalosti v oblasti léčitelství byly v její době převratné. Svět bylin je od té doby neodlučitelně spojen s jejím jménem. SONNENTOR udělal průřez a výběr z mnoha receptů a surovin této velké ženy přírodní medicíny. Přitom se pokouší díky citlivým adaptacím receptů přizpůsobit chutím dnešní doby a tím probudit její znalosti opět k životu a přeměnit je v nespočet inovativních produktů jako jsou Hildegardiny čaje, Špaldová káva nebo koření. Velká část sortimentu řady Hildegarda je založena na dochovaných Hildegardiných poznatcích.

Káva „Vídeňské pokušení“

Bio-kávová řada od SONNENTORU „Vídeňské pokušení“ je postavena na staré vídeňské kávové tradici. Nejlepší vybraná bio-zrna kávy arabica pocházejí z fair trade obchodů z kontrolovaného ekologického zemědělství. „Vídeňské pokušení“ SONNENTOR nabízí v těchto variacích -  Melange, Espresso, bez kofeinu nebo Symfonie.

Zase dobře! – nová řada bylinných čajů

SONNENTOR

SONNENTOR představuje nové bylinné čaje pro potěšení duše i těla ,, Zase dobře!” Tradiční znalosti o bylinkách ukryté v sedmi různých bylinných směsích. Obaly nových čajů z řady „Zase dobře“ jsou zdobeny vtipnými ilustracemi, které spolu s jejich názvy o produktech také mnohé napovídají např. Knedlík v krku, Balzám na nervy, Očista duše, Čepice plná spánku,  Srdeční záležitosti a další.

Kde najdete produkty SONNENTOR?

V červnu 2010 otevřel SONNENTOR své první české specializované oddělení (SHOP in SHOP koncept) v prodejně biopotravin a zdravé výživy Country Life v Praze v Dejvicích. Produkty jsou zde prezentovány v originálních selských skříních, které jsou symbolem původu, tradice a lásky k ruční práci. Výhodou specializovaného oddělení je zastoupení širokého sortimentu produktů SONNENTOR, odborné poradenství prodávajícího personálu, jejich přívětivost a ochota poradit. A právě v tom spočívá rozdíl oproti anonymnímu prodeji zboží v supermarketech. V současné době je otevřeno celkem šest specializovaných oddělení v České republice a na Moravě a jedno v Trnavě na Slovensku. S tradičními selskými skříněmi plnými čajů a koření od SONNENTORu se můžete setkat v další prodejně Country Life v Praze v Melantrichově ulici, ve Zdravíčku v Hradci Králové, v pardubickém Naturálku, v českobudějovické Slunečnici a v Brně v prodejně Zdravý život na Lidické.


O společnosti SONNENTOR

SoneSpolečnost SONNENTOR s.r.o. (v českém překladu známá také jako Sluneční brána) se od roku 1992 zabývá výrobou biočajů a biokoření z toho nejlepšího, co v přírodě najdete. „Základním motivem je zpracování a výroba produktů z kontrolovaného ekologického zemědělství – jakožto jediná možná alternativa průmyslovému velkozemědělství se všemi jeho problémy, jako jsou nadprodukce, potravinové skandály, znečištění biosféry a genové manipulace,“ vysvětluje spolumajitel SONNENTORU Tomáš Mitáček. V současnosti firma úzce spolupracuje se 170 ekologickými farmami především z České republiky a z Rakouska. SONNENTOR v České republice zaměstnává 72 zaměstnanců a v roce 2010 dosáhl obratu 136 mil. Kč. Společnost vyváží přes 600 druhů produktů do 48 zemí celého světa.

Reklama