O stav ústní dutiny je třeba pečovat již od chvíle, kdy se prořeže první zub. Zubní pasty Zendium přinášejí péči o chrup pomocí enzymů a proteinů, které jsou součástí slin již od narození. Varianty dětských zubních past jsou navíc uzpůsobeny věku dítěte.

Péčí o chrup a ústní dutinu je třeba se zabývat již od chvíle, kdy se prořežou první mléčné zuby. Jejich stav má velký vliv na následný vývoj zubů stálých. „Často se v ordinaci setkávám s názorem rodičů, kteří jinak o svůj vlastní chrup pečují velice důsledně, že mléčné zoubky stejně vypadnou. A protože děti čištění zubů nebaví, tak je do něj dostatečně důsledně nenutí,“ upozorňuje MUDr. Markéta Hrubá z kliniky Dental Design Prague. A dodává: „Péči o mléčné zuby je třeba považovat za nácvik péče o trvalý chrup, který nám bude sloužit po celý život.“ Ústní dutina to ale nejsou pouze zuby. Podstatnou úlohu hrají také sliny, jež jako první chrání naše ústa proti vnějším škodlivinám. Díky jedinečné kombinaci enzymů a proteinů dokáží docílit bakteriální rovnováhy v ústech i těch nejmenších.

První zubní kartáček je doporučeno používat s prořezáním stoliček mléčných zubů, tedy mezi prvním a druhým rokem věku dítěte. Protože mají děti tendenci zubní pastu polykat, čištění by měli provádět rodiče, a to 2x denně – po jídle, především večer. Kromě výběru správného zubního kartáčku hraje důležitou roli v péči o dětský chrup i složení zubní pasty. Zásadní význam má především množství fluoru, který je běžnou a velice důležitou součástí zubních past a zesiluje odolnost zubní skloviny proti zubnímu kazu. V závislosti na jeho množství se zubní pasty kategorizují podle stáří dítěte. Zubní pastu pro dospělé mohou děti začít užívat kolem 12 let věku.

Dětské zubní pasty Zendium jsou vyvinuty tak, aby odpovídaly svým složením aktuálnímu věku dítěte. Obsahují enzymy a proteiny, které pomáhají v ochraně proti vzniku zubního kazu. Díky technologii Scandinavian Bio ScienceTM posilují vlastní obranyschopnost dětských úst. Součástí jejich složení není SLS – látka způsobující pěnění zubních past, jež se běžně užívá v produktech určených k osobní hygieně, ale může dráždit citlivá ústa. 

Zubní pasta Zendium KIDS 1 - 6 let byla vyvinuta speciálně pro citlivou péči o první chrup dětí ve věku 1-6 let. Produkt má navíc dětmi oblíbenou ovocnou příchuť.

Zendium

Zubní pasta Zendium JUNIOR od 7 let je určena speciálně pro ochranu úst školáků. Pasta má příjemnou neutrální příchuť, která neovlivňuje chuť jídla.

Zendium

Nezávazná doporučená spotřebitelská cena dětských zubních past je 109,90 Kč.

Reklama