Když návrhářka Gaby Aghionová v roce 1952 založila značku Chloé, vdechla jí svůj osobitý smysl pro rafinovanost i odvážný a neotřelý šarm. Jako jedna z prvních návrhářek, která vždy byla o krok napřed, představila luxusní kolekce prêt-à-porter a vytvořila elegantní, ale zároveň ležérní styl, který se stal synonymem pařížské elegance. Kolekce Atelier des Fleurs odráží tuto tvůrčí svobodu a prosazuje osobitý olfaktorický přístup, který se vymyká konvenčním pravidlům parfumerie.

63282d4bea7f5obrazek.png

Jedna květina, jedno jméno, jedna esence 

Každá vůně z kolekce Atelier des Fleurs je v podstatě ryzím a jednoduchým vyjádřením jediné květiny. Sedmnáct vůní této kolekce - od cedru po fialku - zachycuje podstatu příslušné květiny; každá z nich se plně odhaluje, otevírá se prostřednictvím vrchních tónů, rozkvétá v srdci, zakořeňuje v základu a zanechává za sebou jedinečnou stopu. V návaznosti na tuto zvláštní vizi parfémování Chloé jemně ztvárnila vůně čerstvě natrhaných květin plných života.

Opravdová a osobní kompozice 

Dalo by se říci, že běžné vůně jsou jako předem připravené kytice. Atelier des Fleurs nám nabízí možnost vytvořit si vlastní jedinečný parfém kombinací několika vůní, stejně jako si můžeme složit svou oblíbenou kytici v pařížském květinářství.
 
Čistá povaha jednotlivých vůní umožňuje nekonečné množství kombinací, aniž by hrozilo, že se trefíte do špatného tónu. S Atelier des Fleurs si můžeme vytvořit vlastní olfaktorický originál nebo sestavit kompozici na míru pro někoho blízkého. Darovat kytice u příležitosti významné události, vyjádřit své emoce nebo jednoduše poděkovat někomu výjimečnému bylo vždy součástí francouzského art de vivre. Jak lépe uctít tuto tradici než nabídnutím krásné kytice vůní?

Naprostá transparentnost

Kolekci Atelier des Fleurs doplní dvě nové vůně: Violette a Santalum. Obě jsou složeny ze 100% surovin přírodního původu, přírodního alkoholu a vody. Obě vůně jsou veganské a neobsahují umělá barviva ani stabilizátory, což je v dokonalém souladu s cílem značky Chloé snížit dopad na životní prostředí.

VIOLETTE
Vytvořila:  Fanny Bal

63282bd0cef2dobrazek.png

Parfumérka Fanny Bal si dodnes jasně pamatuje okamžik svého dětství, kdy ji okouzlily fialky kvetoucí na rodinné zahradě. Na základě této silné vzpomínky vytvořila vůni Chloé, v níž se snoubí pudrové tóny fialek s jemným nádechem svěžesti. Tato kompozice evokuje vůni nedávno rozkvetlých květů v přírodě, stejně nádherně diskrétní jako květina, ztělesnění jemnosti.
 
 Fialky obsažené v této vůni řady Atelier des Fleurs jsou sklízeny v Egyptě.

SANTALUM
Vytvořila:  Marypierre Julien

63282baca149aobrazek.png

Při vytváření sametové, bohaté vůně se Marypierre Julien inspirovala vějířem ze santalového dřeva, který si její babička přivezla z cesty do Austrálie. Vzpomíná, jak provoněl místnost vždy, když jím mávla. Tato originální vůně plná dřevitých tónů a mléčných akcentů proměnila santalové dřevo v symbol smyslnosti a zachytila veškerou jeho sladkost, jemnost a nadčasovou eleganci.
 
Santalové dřevo v této vůni řady Atelier des Fleurs pochází z Austrálie..

Vůně jsou k dostání od 1.9. 2022 exklusivně v prodejně Douglas v OC Chodov a na jejich eshopu.

Velikost a ceny:

  • Chloé Atelier des Fleurs Violette 150 ml: 6 200,- Kč
  • Chloé Atelier des Fleurs Violette 50 ml: 3 430,- Kč
  • Chloé Atelier des Fleurs Santalum 150 ml: 6 200,- Kč
  • Chloé Atelier des Fleurs Santalum 50 ml: 3 430,- Kč

63282bf1c36faobrazek.png

Reklama