5c8f69803e3f2image.png
Foto: Noví ambasadoři Kérastase a Kateřina Kaira Hrachovcová, flitrované šaty z dílny Leeda

Pro blonďatou řadu si značka zvolila hned několik ambasadorů – zpěvačku Emmu Drobnou, blogerku Inu T., herce a zpěváka Milana Peroutku, moderátorku Lejlu Abbasovou a herečku a zpěvačku Marianu Prachařovou. Poslední jmenovaná se nám v rozhovoru svěřila nejen se svými šílenými vlasovými experimenty, ale i s tím, že chystá novou písničku.

5c8f69efd410fimage.pngMáte za sebou nějaký zajímavý vlasový experiment?
Je jich hned několik. První jsem uskutečnila v pěti letech. V té době jsem měla vlasy až na zadek a rozhodla jsem se, že se sama ostříhám na mikádo. Vzala jsem si asi nejtupější nůžky, které měla babička doma, sedla si za gauč a hodinu si tam potichu pižlala vlasy. Bohužel jsem si vzadu nůžkami zajížděla pořád výš a výš. Takže ve výsledku jsem měla vlasy vepředu mnohem delší než vzadu, kde jsem si je hodně vystříhala. 

Co na to říkaly babička s maminkou?

Po hodině mě našly a samozřejmě na mě křičely. Byl to velký průšvih. Mamka mi pak musela několik let různě zaplétat vlasy do copánků, aby nebylo poznat, že jsem si upižlala půlku hlavy.

Čeho dalšího jste se na své hřívě dopustila?

Ve třinácti jsem přišla s tím, že chci mít jako blondýna černou patku. Bylo to zrovna takové emo období. Máma mi řekla, že jsem se zbláznila, ale ať si to teda udělám, že sama uvidím. Obarvila jsem se a vydržela to asi měsíc, vypadalo to samozřejmě hrozně. Kadeřnice mi potom patku odbarvovala čtyři hodiny. Do žádných dalších experimentů už se pouštět nehodlám. 

Jsou z těch dob nějaké fotografie?

Z dětství mám nějaké fotky, kde mi různě trčí vlasy, jak se to mamka snažila maskovat. Patka někde na internetu bohužel také visí.

Téměř celý život jste měla dlouhou hřívu, teď už asi rok nosíte mikádo. Co vás vedlo k takové radikální změně?
Přemýšlela jsem nad tím dlouho. S mamkou jsme si hodně podobné a jí krátké vlasy sluší, takže jsem si řekla, že mně by mohly také. Potřebovala jsem změnu. Tím, že jsem malá, mi přišlo, že mě dlouhé vlasy dělají o dost mladší. Tak jsem to zkusila a nelituju toho.

Jak se o vlasy staráte?
Mám docela štěstí, že mám vlasy od přírody zdravé. Podělila jsem to po mamce a po babičce. Dlouho jsem nějakou péči moc neřešila, ale už rok spolupracuji s kadeřnicí, která mi vysvětlila, že bych se o ně měla víc starat. Takže se snažím a je pravda, že na nich je hrozně poznat, když o ně člověk pečuje.

Jak řešíte takzvaný bad hair day, kdy se člověk probudí a nestačí se divit, co má na hlavě?
Řeším to culíkem, čepicí, a hlavně suchým šamponem, ale nemám ráda pocit neumytých vlasů, takže se těmhle situacím snažím předcházet.

Co teď plánujete po pracovní stránce?
Hodně se věnuju zpěvu. Vydala jsem dvě písničky v angličtině a nedávno jsem dotočila jednu v češtině. Teď budeme točit videoklip, který by měl snad v dubnu spatřit světlo světa. 

Foto: Profimedia.cz

Reklama