Na paní Věru se konečně po mnoha letech usmálo štěstí. Po nevydařeném prvním manželství a zdlouhavém rozvodu se seznámila s mužem, pro kterého stojí za to žít. S mužem, který má rád nejen ji, ale i její děti z prvního manželství. Horší už je to s novou tchyní.

granny

Když se Věra podruhé vdávala, její dcerky, devítiletá Kačenka a sedmiletá Barunku jí šly za družičky. Nejedno oko z nového příbuzenstva na nich spočinulo se zálibou: To jsou ale krásné princezny. Až na tchýni, ta se nemohla smířit s tím, že její syn bude živit „cizí fakany“ a ubírat tak svým vlastním.

Dál už vypráví paní Věra

Když jsem se se svým druhým budoucím manželem poznala, věděl, že mám dvě děti. On měl také dvě děti, dva kluky, jen o malinko starší než moje holky.  Jeho žena si našla jiného muže, ale rozešli se v dobrém, i ohledně synů se dohodli, že je může vídat, kdykoliv bude chtít. Když jsme se seznámili, Kačence bylo osm a Barunce šest. Od první chvíle se k nim choval hezky a i holky k němu přilnuly,  bodejť by ne, když od prvního táty znaly jenom křik a nadávky . Chodil domů neustále opilý, nedával nám skoro žádné peníze, k dětem se jako táta nikdy nechoval, nikdy jim nic nekoupil. Vláďa, můj druhý manžel, jim už na první setkání přinesl krásné panenky, ne, že by si je chtěl kupovat, ale prostě to tak cítil.

Budeš živit cizí fakany a ubírat vlastním

Po roční známosti jsme se vzali. Vláďa už otce neměl, má jen matku, takovou ráznou paní, která nadevše miluje své dva vnuky z mužova předchozícho manželství. Když mě jel Vláďa poprvé s matkou seznámit, dcerky jsme nevzali. Byla jsem zrovna na záchodě a slyšela jsem, jak ji z legrace povídá: „Tak a teď ti přibudou ještě dvě vnučky, vždycky jsi chtěla holčičky, ne?“ I přes stěny jsem dobře slyšela její reakci: „Budeš živit cizí fakany a ubírat vlastním.“ Vystřelila jsem ze záchodu jako střela: „Moje dcery nejsou žádní fakani.“ Vláďa se mě zastal a s matkou se tehdy hodně pohádali.

Žádná změna

Říkali jsme si, že po svatbě se to snad spraví, že si „babička“ zvykne, ale nezvykla. Nikdy mé dvě dcery nepřijala, a to jsme spolu už tři roky. Vše dává jen synům z prvního manželství, když přijedeme „za babičkou“ na návštěvu my, nedá holkám pomalu ani napít vody, je k nim chladná a odměřená a holky už tam jezdit nechtějí. Manžela to moc mrzí, ale zřejmě s tím nic nenaděláme, doprošovat se jí nebudu. Mé holčičky jí nikdy nic neudělaly. Mají ještě jednu babičku, mojí mámu, a ta jim lásku vynahradí.

Vláďa stojí na mojí straně, mám muže, pro kterého stojí za to žít, holky má moc rád. Jen jedné věci se bojím, aby to všechno ustál, protože nedávno když byl u matky, tak mu prý řekla, že ho vydědí, že nechce aby její majetek dostal někdo cizí.

Pozn. redakce

Nedá mi to, abych nereagovala: Vykašlete se na tu ježibabu i na celý její majetek, buďte ráda, že máte zdravé holčičky a pokud to váš manžel ustojí, je to opravdu muž, pro kterého stojí za to žít.

Čtěte také:

 

Reklama