V argentinské metropoli Buenos Aires funguje prosperující firma, jejíž název je zároveň reklamou. Podnik „Pronajme se manžel“ nabízí za 50 pesos (zhruba 280 korun) na hodinu pomoc s domácími pracemi. A kšefty se jen hrnou! Podle agentury EFE ji využívají nejen svobodné či vdovy, ale také ty, které jsou nespokojené s laxním přístupem manžela k údržbě bytu, úklidu.

V nabídce ale záměrně nejsou sexuální služby. „Od toho si žena může objednat gigola, my se je snažíme uspokojit po jiné stránce,“ říká spolumajitel Daniel Alonso. Jeho zaměstnanci vymění žárovky, namažou rozvrzané dveře, opraví záchod, vymění dvířka u kuchyňské linky, odvedou psa k veterináři, umyjí nádobí a podobně.

Přesto se objevuje dost žen, které by rády servis ještě rozšířily. Jenže naráží. Alonso ani nereaguje na sms typu: „…potřebuji ale kompletní servis“, „...potřebuju vymalovat, opravit kotelnu a trochu údržby vyžaduju i já. Samozřejmě připlatím...“. S manželkou, která s ním firmu zakládala, vytvořil černý seznam čísel, která ani nezvedají.    

Jak na nápad vůbec přišli? Jejich osamocená sousedka si Daniela často půjčovala. Na domácí práce. A jednou manžele Alonsovy napadlo: „Co kdybychom vytvořili databázi podobně šikovných mužů a pronajímali je…“ A povedlo se, prosperují. V evidenci mají dva tisíce spokojených klientek.

A co vy, pronajala byste si šikovného muže? A dokázala byste svoje požadavky zaručeně udržet na úrovni oficiální nabídky firmy?

Reklama