5c93c7db42e24image.png

  • Zkuste to se snídaní

Po nepříjemném probuzení v podobě drnčení budíku je jídlo to poslední, na co myslíte. Zkuste si ale ze snídaně udělat příjemný rituál a naladit se na pracovní den. Doplníte si energii, stabilizujete hladinu krevního cukru a tím potlačíte chuť na nezdravé jídlo během dopoledne. Skvěle vás nastartují ovesné vločky s ovocem a javorovým sirupem. Vločky jsou bohaté na vlákninu a probiotika. Pokud vločky přes noc namočíte, budou tzv. fermentované a ještě lépe stravitelné. Můžete je namočit do vody, kokosového mléka nebo kefíru. Přidejte na ochucení skořici, badyán a vanilku. Kaši zakryjte fólií a nechte do rána odstát. Po probuzení kaši dozdobte a vychutnejte si snídani, která vám mimo jiné sníží vysoký krevní tlak a pomůže při problémech se zažíváním a při hubnutí.

5c93c82732ac2image.png

  • Nejsou bublinky jako bublinky

Když se řekne bublinky, většina z nás si vybaví pohodu se sektem v ruce. Ale co sycené nápoje? Obsahují oxid uhličitý, který má špatné dopady na zažívání, ale také na činnost dalších orgánů. Bylo zjištěno, že sycené nápoje zvyšují krevní tlak a negativně působí na ledviny, které ve zvýšené míře vylučující společně s vodou i minerální látky. Pokud už sáhnete po perlivé vodě, vyhněte se příchutím a dodržujte doporučenou denní dávku, která je pouze jeden litr. Dejte si raději vodu z kohoutku a dochuťte ji citronem, malinou nebo okurkou.

5c93c8fff3312image.png

  • DIY zelenina

Nejlepší zelenina je čerstvá, o tom nelze polemizovat. Ale kde ji pěstovat, když nevlastníte zahrádku? Úspěšným pěstitelem můžete být i na balkóně. Pořiďte si pár truhlíků a závěsných květináčů. Krásně vypadá záhon z palety a nezabere tolik místa. Pěstovat můžete vše od rajčat, paprik, salátů, bylinek až po ovocné keře. Máte byt bez balkónu? Nevadí, vzpomeňte si, když jste musela do školy nosit ve vatičce semínko, ze kterého se potom vylouplo například osení na Velikonoce, a zkuste pěstovat bylinky v kuchyni. Nejenže budete mít vždy po ruce čerstvou zeleninu, ale budete si stoprocentně jisti, že není nijak chemicky ošetřena.

5c93ce02156e2image.png
Remington Reveal Compact - čisticí kartáček na pleť, Notino.cz, 929 Kč/ Mary Kay Skinvigorate - čisticí kartáček, 1490 Kč/ FOREO LUNA mini 2 - čisticí a masážní kartáček, 3690 Kč/ Čistič pórů Rowenta, Datart.cz, 599 Kč

  • Vnější očista

Co s pletí, která je po zimě hodně unavená a pohled do zrcadla není úplně optimistický? Pravidelné čištění je základ. Zkuste do denní beauty rutiny zařadit pomocníka. Čistící kartáčky udělají špinavou práci za vás, a navíc mají dvě tváře. Jedna strana pleť čistí a uvolňuje ucpané póry pomocí jemné T-Sonic pulzace a ta druhá je pak speciálně navržena pro anti-age péči.

Kosmetický tip: Po zimě potřebuje i pokožka vašeho těla velkou dávku regenerace a na to je ideální tělový peeling. Vyrobte si vlastní domácí body scrub. Nejznámější a nejrychlejší je z mleté kávy, ale co takový dýňovo-medový peeling? Uvařte dýni a smíchejte ji s medem. Pokud si chcete dopřát pořádný obrušovací efekt, přidejte i trochu kávy. Peeling používejte podle typu vaší pokožky. Normální pokožce stačí peeling 1x týdně, mastnější pokožce 1x za 5 dní a u suché pokožky prodlužte interval až na 1x za 3 týdny.

5c93c9d87d420image.png

  • Zlehka do kondice

Pokud přes zimu cvičení moc nedáte, nepřepalte start s vidinou plavkové sezóny. Základem je pravidelný pohyb, i kdyby to byla ranní procházka pro kávu cestou do práce. Už deset tisíc kroků denně uvidíte v podobě pevnějších nohou a lepší kondice. Pokud si kromě procházek naordinujete i zákaz výtahu, při výšlapu do schodů zapojíte tolik svalů, jako při komplexním posilování – zapojíte svaly nohou, břišní svalstvo i paže.

Reklama