Vegetariáni a všichni, kteří hledají zdravější alternativy běžných produktů, se mohou radovat! Již nyní totiž na ně v obchodech Tesco čeká zbrusu nová řada vynikajících vege výrobků. Těšit se můžete například na falafel, vegeřízky nebo bratwursty, Bílkouna se spoustou proteinů nebo výborné dezerty se superpotravinami!

Zdravý životní styl vyznává stále více Čechů. Průběžně na to reaguje i společnost Tesco, která se neustále snaží doplňovat a rozšiřovat svou nabídku. „Poptávka po vegetariánských potravinách neustále vzrůstá, proto jsme se rozhodli vyjít vstříc tomuto trendu a přáním našich zákazníků a zařadit do sortimentu našich obchodů novou bezmasou řadu,“ uvádí Veronika Jandová, manažerka nákupu kategorie speciální výživy.

burgerNa co se můžeme těšit?

 Kompletní vegetariánská řada se skládá z bezmasých hotovek, výrobku Bílkoun a sladkých dezertů. Vege sekaná s paprikou a ovesnými vločkami, falafel, karbanátek s vejci, vege bratwurst nebo řízek skvěle poslouží jako oběd nebo svačina. Jejich největší předností je snadná a rychlá příprava: stačí je na pár minut ohřát na pánvičce nebo v mikrovlnné troubě a je hotovo. Kromě toho jsou bohatým zdrojem bílkovin a jsou vyrobené z poctivých surovin. Například karbanátek chutná výborně se zelím, falafel vyzkoušejte třeba v tortille s jogurtovým dresingem.

bílkounSíla Bílkouna pro sportovce

Vegetariánský produkt z vaječných bílků obsahuje minimum kalorií, ale zato velké množství proteinů. Ocení ho proto mimo jiné sportovci, je vhodný i pro redukci váhy. V nabídce jsou příchuti, které si můžete užívat na snídani, svačinu, oběd i večeři: vanilkového nebo banánového Bílkouna oceníte s ovocem, varianty natural, pikant nebo uzený budou skvělé s dobrým pečivem nebo v salátu.

agarSladká tečka

Stejně tak jako žádné jídlo není kompletní bez dezertu, neobejde se ani tato řada bez sladké tečky. Doplňuje ji nový dezert se superpotravinou agarem, který můžete zakoupit rovnou ve dvou verzích – v čokoládové a malinové! Obsahuje řasu agar, která je přírodním zdrojem vitamínů, minerálních látek a také vlákniny, díky čemuž se bez něj neobejde tradiční asijská medicína. Malinový dezert obsahuje  také mák, který prvotřídním zdrojem vápníku. Ten pomáhá udržovat naše zuby a kosti zdravé. Čokoládová varianta je zase dochucená nám dobře známými vlašskými ořechy, které se vyznačují vysokým podílem zdravých tuků.

http://itesco.cz