Foto: Profimedia

Dr. Jill Biden zahájila společně se svým mužem, novým americkým prezidentem, novou éru v Bílém domě. Na sobě měla během inaugurace tvídový kabát v modré barvě oceánu a s ním ladící hedvábnou roušku. To vše od značky Markarian newyorské návrhářky Alexandy O´Neill.  
 
V tiskové zprávě O´Neill prozradila, že pod kabátem má nová první dáma zúžené šaty se šifonovým živůtkem a pouzdrovou sukní. Dodala, že jsou ručně zdobeny perlami a krystaly Swarovski v květinovém vzoru. Modrá barva byla vybrána jako symbol důvěry, jistoty a stability. Navíc provázela Jose Bidena během celého volebního období.
 
Podobně jako u Michelle Obama, když byla první dámou, může i oblečení Jill Biden signalizovat její záměr využít svůj styl ke zpopularizování amerických návrhářů. O´Neill uvedla svou značku Markarian na trh v roce 2017. Je známá svými hravými šaty a topy, které často obsahují flitry a jemné detaily.
 
První dáma uvedla, že si během svého pobytu v Bílém domě plánuje udržet práci učitelky. Pokud to tak opravdu bude, byla by Jill Biden první dámou USA, které by se to povedlo.

Foto: Profimedia

Reklama