profimedia-0761427530.jpg
Foto: Profimedia

Česká republika bude mít od čtvrtka 9. března 2023 oficiálně nového prezidenta. Stane se jím bývalý armádní generál Petr Pavel. Ten už před dvanáctou hodinou dorazil se svou manželkou Evou Pavlovou na Pražský hrad, kde poobědval s bývalou hlavou státu Milošem Zemanem.

Nová první dáma i tentokrát oblékla slušivý outfit. Při příjezdu na hrad na sobě měla modré šaty pod kolena, na kterých měla připnutou brož s květem růžového kaštanu od českého designéra Hanuše Lamra. Jedná se o stejný šperk, který zdobil její růžové šaty během vyhlášení volebních výsledků.

Také jsme psali: Eva Pavlová má vkus i styl. Nejlepší outfity nové první dámy, kterými se můžete inspirovat i vy

Unikátní kus vytvořil Hanuš během loňského jara v době, kdy kvetl nádherný růžový kaštan ve Valdštejnské zahradě. Brož je odlita z téměř ryzího stříbra a je osazena růžovými skleněnými střepy, na které použil Hanuš materiál z našich sklářských hutí. Symbolika barev pak hovoří o tom, že růžová v nejrůznějších odstínech představuje lásku, náklonnost, oddanost, kultivovanost, volnost nebo energii.

Přes šaty měla Eva Pavlová přehozený sytě červený kašmírový kabát pocházející z dílny stylistky nového prezidentského páru Štěpánky Pivcové. Barvy outfitu symbolizují barvy české národní vlajky. Jde tak o naprosto výbornou volbu k této události.

Outfit první dáma doplnila ještě černými lodičkami se špičatou špičkou na širším pohodlnějším podpatku a černým psaníčkem.
 FotoJetdf.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Autorka článku, Hanuš Lamr