Kvalitní gastronomie nemusí patřit pouze na stůl luxusní restaurace, společnost XO foods věří, že vařit ze skvělých surovin zvládnete i vy. Proto v těchto dnech otevírá nový e-shop a jako jediná svého druhu nabízí závoz do všech koutů České republiky. Vybírat můžete na www.xofoods.com.
5e8c47814f218obrazek.png

Máte-li rádi dobré jídlo a zároveň sázíte na kvalitu, není nad to zajít si do dobrého podniku a nechat se ohromit uměním profesionálů. Jsou ale i okamžiky, kdy zůstanete doma a partnera či přátele překvapíte delikatesou vlastní výroby. Zvládnete to, hlavní je mít po ruce skvělé suroviny. A pro ty už nemusíte nikam daleko, stačí mít nápad a vědět, na koho se obrátit.

Hlavní portolio firmy XO foods tvoří prémiové hovězí z celého světa. Maso můžete samozřejmě koupit v mnoha řeznictvích či supermarketech, původ a kvalita se ale značně liší. Typicky chovaný skot má nejprve mladé, poté je dlouhodobě využíván k produkci mléka. Několik let je živený stále stejným typem krmiva a má minimální možnost výběhu. Maso takového zvířete bývá tuhé, suché a bez očekávané chuti.

5e8c47967dae9obrazek.pngOproti tomu maso, které můžete koupit u XO foods, je maso krav, jež se neustále pohybují na čerstvém vzduchu a jsou speciálně krmeny. Jejich tělo je plné síly a energie. Má přiměřený poměr svalové hmoty a tuku. „Naše maso je navíc vyzrálé. Minimálně tři týdny zraje suchou metodou, poté při přepravě k nám ještě i metodou mokrou. Je krásně mramorované, šťavnaté, jemné a plné hovězí chuti,“ říká Martin Hanák, obchodní ředitel XO foods.

V on-line obchodě www.xofoods.com najdete také maso japonského plemene krav kobe, v dnešní době spíš známého pod jménem wagyu. Jde o výjimečnou delikatesu, jíž se také přezdívá kaviár mezi hovězím. Tato zvířata mají zcela specifickou potravu a pravidelně se jim dostává masáží celého těla, ať už přístrojových, či dokonce ručních. Jejich maso má vysoký podíl mezisvalového tuku a obecně platí, že čím tučnější, tím víc je ceněné. Překvapivě se jedná o tuk plný mononenasycených mastných kyselin, který je vhodný například pro nízkocholesterolovou dietu.
5e8c476616eb9obrazek.png
I když je hovězí nejsilnějším know-how firmy, nabízí XO foods i mnoho dalšího – vepřové, jehněčí, různé druhy drůbeže, mražených mořských plodů, mléčné výrobky, oleje nebo jako alternativu ke konzumaci masa nově také vynikající veganské produkty. V každém případě hraje kvalita hlavní roli. Nejedná se zdaleka o nováčka na trhu, hotelům a restauracím v několika zemích střední Evropy XO foods úspěšně dodává suroviny již 12 let. Mimořádné okolnosti ale přinutily tým firmy zareagovat na náhlou změnu na gastronomickém trhu a prodej on-line spustit mnohem dříve, než původně plánoval. Více na www.xofoods.com.

O společnosti XO foods
XO foods je předním dodavatelem vybraných gastronomických surovin určených především pro tzv. fine dining. Hlavní část sortimentu tvoří čerstvé hovězí maso, které firma dováží ze všech koutů světa – Severní a Jižní Ameriky, Austrálie, Nového Zélandu i Evropy. Kromě něj nabízí také maso drůbeží, jehněčí, rozličné delikatesy a v neposlední řadě též variaci mražených mořských plodů. Produkty XO foods vyhledávají nejlepší hotely a restaurace v celé střední Evropě. Jejich přízeň jsme si získali díky své nekompromisní kvalitě a jedinečnému servisu.

In XO foods we love to say YES!
 

Reklama