Herečka Vanda Chaloupková nastupuje do seriálu Modrý kód jako cévařka Veronika Jánská. Co o sobě a o své roli prozradila?

Vando, máte s Veronikou něco společného?


Myslela jsem si, že ne, ale teď postupem času začínám zjišťovat, že něco málo možná jo.

Tak povídejte, buďte konkrétnější.


Vadí jí třeba například určité chování u mužů, nevěděla jsem, že jsem až tak emancipovaná. Přes Veroniku tak trochu zjišťuji něco o sobě. To tak bývá s každou nově příchozí rolí.

Co se Vám honilo hlavou, když jste dostala nabídku na roli Veroniky?


Já jsem nabídku nedostala, ale musela jsem na konkurz. A když mi z produkce volali, že jsem roli dostala, měla jsem velkou radost. Těšila jsem se, ale musím přiznat, že zároveň jsem se trochu i bála. Nikdy předtím jsem doktorku nehrála, takže jsem věděla, že mě čeká spousta věcí, které se budu muset naučit.

Umíte poskytnout první pomoc?


Absolvovala jsem kurz první pomoci, takže ano.

A musela jste ji někdy poskytovat?


V divadle máme kolegu, který už dvakrát zkolaboval. Když se mu to stalo poprvé, tak jsem ho našla v portálu já. Měl selhání organismu a museli jsme přerušit představení. V tu chvíli zazněla ta slavná věta – je tady přítomný lékař? Takže pan doktor, který šel za kulturním zážitkem, musel opět pracovat. A v tu chvíli mi v hlavě začalo běžet, co mám udělat v jaké posloupnosti. A musím říct, že jsem postup zachovala, i když jsem byla docela v šoku.

Jak se Vám učí lékařské termíny?
Učím se rychle, takže s učením problémy nemám. Spíš jde o to samotné natáčení, když točím třeba sedmý, osmý obraz, tak už si připadám, že se u mě začíná projevovat mírná lobotomie. Čím víckrát říkám ten text, tím menší mi dává smysl, a potom se do toho zamotávám.

Máte nějaké pomůcky?


Nemám žádné pomůcky, vše si pamatuji. Musím spoléhat sama na sebe. Máme v obrazech také hodně rekvizit a akcí, takže musím být stoprocentně připravená, nemohu se spoléhat na to, že se budu mít kam podívat.

Věnujete se také divadlu, kam byste své fanoušky pozvala?
Hraji 10 let v Divadle Na Fidlovačce, před nedávnem jsem měla premiéru v muzikálu Šakalí léta, kde hraji Miladu.

Zdroj: Archiv Modrého kódu

Reklama