Foto: Shutterstock

Robert Downey Jr. se rozhodl zahájit boj proti environmentálním hrozbám, které ohrožují naši planetu. Downey se snaží o nalezení udržitelných technologií, které by řešily problémy jako odlesňování nebo mikro plasty.
 
Jeho Footprint Coalition založená v roce 2019 už investovala do společností jako Ynsect, která chová moučné červy, a Cloud Paper, která vyrábí bambusový toaletní papír. Nyní pětapadesátiletý herec říká, že chce:„rychle mobilizovat více lidí a katalyzovat více kapitálu“.
 
„Existují průkopnické technologie, které prověřujeme a pokračujeme v tom, co děláme, hledáme nejlepší ve své třídě a urychlujeme jejich rozšiřování,“ řekl Downey agentuře Reuters. Říká, že chce investovat do potravinářských a zemědělských technologií, spotřebních výrobků a služeb zaměřených na udržitelnost materiálů a průmyslových technologií, vzdělávání, medializaci a pokročilá řešení v oblasti životního prostředí.
 
Downey, který se ve středu také zúčastnil panelu o Arktidě na virtuálním Světovém ekonomickém fóru, představuje krátká videa vytvořená jeho tvůrčím týmem na webu koalice, kde hovoří o tématech, jako jsou akvakultura a odlesňování.
 
„Vždycky mám pocit, že pokud máte skvělý obsah a komunita to cítí, publikum roste, což nám pomáhá s naším přístupem k obchodům a pak dosáhneme lepších výsledků," říká herec.

Reklama