Projekt se skládá ze dvou skleněných věží o výšce 150 m propojených v horní části lávkou dlouhou 93 metrů. Z prostoru mezi věžemi se nabízí výhled na město z ptačí perspektivy.
5a55ee9976789obrazek.jpg
 
Na jedné straně rámuje výhledy a budovy v blízkosti hlavního bulváru Sheikh Zayeda Road, jež charakterizují moderní tvář Dubaje, zatímco na straně druhé jsou ke spatření význačné lokality Deira, Umm Hurair a Karama, jako symboly historie města.
5a55eeabbd291obrazek.jpg
V přízemí stavby bude umístěno muzeum vyprávějící příběh rozvoje města a prezentující vše, co souvisí s Dubají. Poté mají návštěvníci možnost se vydat na Sky Deck, vyhlídkovou lávku, která jim ukáže přítomnost Dubaje a na druhé straně mezaninu následuje další část, v níž si mohou vychutnat budoucnost města v expozici Future Dubai Gallery.
 5a55eec2ee0adobrazek.jpg
Stavba stála 250 milionů dirhamů (zhruba 1,5 miliardy českých korun). Očekává se, že ročně přiláká asi dva miliony návštěvníků.
 
Kolik vás to bude stát? Vstupenky stojí 50 dirhamů (300 korun) pro dospělé a 20 dirhamů (120 korun) pro děti od 3 do 12 let.
 5a55eed7be8e7obrazek.jpg
Cestopis Dubaj

Jak se vám nová vyhlídka líbí? Pokud plánujete cestu do Dubaje, můžete se inspirovat mými cestopisnými články:

Další články najdete na stránce KLÁRA BLOG CESTOVÁNÍ

Zajímavé stránky:

Instagram: Klara_Blog_Cestovani

Facebook: www.facebook.com/klarablogcestovani

Uložit

Uložit

Uložit