627276db89234profimedia-0688286264.jpg

Foto: Profimedia

Hvězda filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství Xochitl Gomez oslavila 29. dubna své 16. narozeniny. Mladá herečka, která hraje Americu Chavez – dospívající LGBTQ+ latinsko-americkou superhrdinku, která umí cestovat multivesmírem přes portály ve tvaru hvězdy, je pro některé diváky známá už z minulosti svým ztvárněním Dawn Schafer v 1. sérii seriálu Kristy a její klub (The Baby-Sitters Club) od Netflixu.

Xochitl Gomez se narodila v Americe rodičům mexického původu. Hrát začala už v 5 letech. Její první role byly muzikálové. Než se objevila v seriálu Netflixu Kristy a její klub, zahrála si v televizních seriálech jako Gentefied, U Raven doma (Raven’s Home) a Nejsem do tebe blázen (You’re the Worst).

V roce 2020 získala cenu Young Artist za svou práci ve filmu z roku 2019 Stíny vlků (Shadow Wolves). Později téhož roku bylo oznámeno, že si tato mladá nadějná herečka zahraje Ameriku Chaveze v Doctoru Strangeovi.  

Kvůli této osudové roli, která je naprosto fantastickým odrazovým můstkem pro její hereckou budoucnost, musel Netflix v březnu 2021 přeobsadit roli Dawn Schafer v 2. sérii seriálu Kristy a její klub kvůli křížení se s natáčením očekávané marvelovky.

Kromě herectví má tato mladá vycházející hvězdička i smysl pro módu a v budoucnu nás jistě bude překvapovat i oslňovat svými skvělými looky na červeném koberci. To ostatně udělala už 2. května, kdy se s dalšími herci zúčastnila v Dolby Theatre v Los Angeles premiéry filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. V šatech od Stevena Khalila byla naprosto úchvatná. Dokonalý make-up a účes ani netřeba komentovat.

profimedia-0688219374.jpg

Foto: Profimedia

Na premiéře sci-fi filmu Everything Everywhere All at Once v hlavní roli s Michelle Yeaoh byla Xochitl pro změnu za rebelku. Oblékla krátké šaty s motivem LGBT vlajky a nápisem Love Is Love, tedy láska je láska.

profimedia-0672734618.jpg

Foto: Profimedia

V březnu se také objevila na premiéře filmu Moon Knight v Los Angeles, kam vyrazila v dlouhých šedých šatech s průsvitnou sukní a se zajímavými průstřihy na rukou od Diona Lee.

profimedia-0672407885.jpg

Foto: Profimedia

Před pár dny Xochitl absolvovala focení pro magazín Seventeen ke svým 16. narozeninám. Opět se předvedla v úchvatné róbě. O celý styling se postaral Enrique Melendez.

Je zajímavé vidět, jak se herečka dokáže rychle změnit z dámy v rozvernou puberťačku. Tak se v prosinci 2021 stylizovala na premiéru filmu Spider-Man: Bez domova, která se konala v divadle Regency Village v Los Angeles. Korunka, náhrdelník a rukavičky připomínaly styl Audrey Hepburn, k tomu však herečka neoblékla černé elegantní večerní šaty, ale rozverné barevné šaty s mnoha různými motivy od Vivienne Westwood. Možná na první pohled trochu přehnaný a přeplácaný look. Ale proč ne v jejím věku. 

profimedia-0647882911.jpg

Foto: Profimedia

Po barvách sáhla i na premiéře animované komedie Proměna. Do Pantages Theatre v Hollywoodu vyrazila v maxi šatech FARM RIO s dlouhým rukávem. K nim obula zlaté boty na podpatku s jemnými pásky, které ladily s náhrdelníkem. Tentokrát k sobě vše více ladilo a Xochitl byla opět za dámu.

profimedia-0665905681.jpg

Foto: Profimedia

Na premiéře animovaného filmu Encanto ukázala, že jí to velice sluší i v retro stylu. Ve vyšívaných midi šatech s áčkovou sukní a v lososové puntíkované halence od značky Kate Spade vypadala velice dobře. Outfit skvěle doladily průhledné rukavičky a černé punčochy s puntíky. K dokonalosti pak celý look dovedl ještě perfektní retro účes.

profimedia-0641467327.jpg

Foto: Profimedia

K jedněm z nejlepších šatů, ve kterých jsme mohli mladou herečku dosud na veřejnosti vidět, rozhodně patří ty od značky ALEXIS, které vynesla na premiéru dalšího filmu od Marvelu – Shang-Chi a legenda o deseti prstenech. Ta se konala v El Capitan Theatre v Hollywoodu 16. srpna 2021. Modrá Xochitl rozhodně sluší.

profimedia-0627367504.jpg

Foto: Profimedia

Zdroje: Instagram Xochitl Gomez, Profimedia, Wikipedia, Just Jared Jr