Paranormální jevy za bílého dne. Vítejte v Hidden Side!

V ospalé městečku Newbury postaveném z kostek LEGO se na první pohled neděje nic zvláštního. Autobus každý den doveze děti na střední, na pobřeží trčí stará bárka a starousedlíci si pochutnávají v místním stánku na krevetách. Jakmile ale na poklidné kulisy namíříte mobilní telefon, odhalíte tajuplný svět plný záhad a číhajících duchů, kteří se snaží město ovládnout. Naši dva hlavní hrdinové, puberťáci Jack a Parker vás skrytým světem LEGO® Hidden Side provedou.

Stavebnice LEGO® Hidden Side se skládají stejně jako všechny ostatní LEGO řady.  Každá ale obsahuje barevné kostky, kterými po postavení můžete otáčet. A právě ty jsou klíčové pro další hru se stavebnicí přímo v chytrých telefonech. Ve všech návodech najdete QR kód, který vás odkáže ke stažení mobilní aplikace a v App Store i Google Play ji stáhnete zdarma a v češtině.

Propojení virtuálního světa s fyzickou hrou

Úvodní menu je rozdělené na dvě poloviny. V jedné polovině se vtělíte do kůže jednoho z duchů a vyzkoušíte si, jaké to je v astrálním světě. V druhé části aplikace už potřebujete mít alespoň jednu stavebnici LEGO® Hidden Side postavenou. Vyberete, se kterou stavebnicí si chcete hrát, svůj mobil na postavený set namíříte podle instrukcí a před vámi se rázem rozprostře celá skrytá krása světa LEGO® Hidden Side! V kůži hrdinů Jacka a Parker začíná váš boj s duchy, kteří dělají neplechu po celém městě, a zde vaše stavebnice hraje klíčovou roli. Pro úspěšné pokračování hry v ní musíte občas něco posunout, přestavět, přemístit anebo zapojit jednu ze svých LEGO minifigurek. A v mezičase dojde i na samotný lov duchů. Ti pak končí ve vaší vlastní sbírce duchů.

Každý duch má přitom různé schopnosti a vlastnosti, které v průběhu hraní můžete vylepšovat. Kromě toho s každým splněným úkolem získáváte zkušenosti a potřebné body, za něž pak v aplikaci získáváte nejrůznější bonusy a vylepšení. Jakmile v dětském pokojíčku přibude další stavebnice řady LEGO® Hidden Side, vaše sbírka příběhů, dobrodružství, zábavy, duchů a vylepšení se rozroste.

Hra je nejpřirozenější formou učení, dokonce i ta moderní!

Geniální vlastností dětí je, že se neustále učí, a to i tehdy, kdy jsou během hry každou chvilku v jiném světě, jednou v digitálním a podruhé ve skutečném. Kromě skvělého herního zážitku tak mohou navíc získat i cenné znalosti a dovednosti pro budoucí rozvoj:

  • pochopení vztahů mezi on-line a off-line prostředím a lepší orientace v obou světech,
  • přemýšlení nad získanými informacemi namísto pouhého pasivního přijímání,
  • zlepšení digitální gramotnosti, která je pro děti důležitá už na základních školách,
  • zapojení rodičů je obrovskou výhodou a společné hraní k tomu dává skvělou příležitost, rodiče tak mohou přirozeně provázet děti digitálním prostředím a povídání o bezpečnosti nebo rizicích digitálního světa bude mnohem snazší i díky společným herním digitálním zážitkům.

Ať vás světem LEGO® Hidden Side™ provedou vaše děti nebo Jack a Parker, budete se skvěle bavit, stavět a přestavovat, lovit duchy a možná se i trochu bát.

Najděte si více informací na těchto stránkách.

Reklama