Pokud chcete opravdu zhubnout, měla byste se v první řadě každopádně zamyslet nad svým dosavadním způsobem života. Ono vyrazit ráno do práce, prosedět celých osm hodin na kancelářské židli, potom skočit cestou z práce do potravin, doma lítat kolem dětí, uvařit večeři a večer polomrtvá padnout do postele, není ten nejzdravější způsob života. Koneckonců ani dvakrát příjemný!

Pojďte s námi zkusit svůj styl života změnit ku prospěchu svému.

Změňte svůj jídelníček!

- Začněte hned s nákupy – nakupujte bio potraviny, omezíte tak příjem chemických látek v potravě.

- Nezničte výživovou hodnotu potravin tím, že zbavíte zeleninu a ovoce slupek, že je budete dlouho vařit a tím zbavovat důležitých vitaminů a minerálů. Jezte 3-5 porcí ovoce a zeleniny denně.

- Obohaťte svůj jídelníček o celozrnné pečivo a chléb, těstoviny, rýži i müsli – jsou zdrojem energie.

- Zařaďte do jídelníčku drůbež, ryby, libové maso, ořechy i luštěniny, vejce – obsahují bílkoviny nezbytné pro růst buněk.

- Nevynechávejte navzdory trendům ani tuky. Dávejte přednost rostlinným a za studena lisovaným olejům. Tuky tělu dodávají mastné kyseliny.

- Dopřejte si sem tam i nějaký pamlsek, zvedne vám náladu a rozhodně vaše tělo nezatíží více než tři lžičky rafinovaného cukru v každém šálku čaje a kávy.

- Pijte! Zvyšte svůj příjem tekutin na dva až tři litry tekutin denně. Nezapomeňte však, že káva i černý čaj odvodňují.

Sportujte!

- Pokud cvičíte, pomáháte svým svalům, kloubům i kostem, ale také nervům. Cvičení zvyšuje v krvi hladinu endorfinů, hormonů štěstí.

- Vyberte si vhodnou aktivitu a věnujte se sportování alespoň čtyřikrát týdně. A je zcela na vás, jestli cvičíte raději v klidu domova nebo v kolektivu stejných nadšenců.

- Chybí vám motivace? Přemluvte kamarádku nebo partnera, aby se do toho pustili s vámi.

- Cvičením, mimo kýženého formování postavy a úbytku kil, zpevníte své zdraví, posílíte imunitu a podpoříte metabolismus.

Vyražte na procházku!

- Nedostatek světla vede k depresím. Proto si hojně dopřávejte sluneční lázně a vyjděte si ven, i když teploměr neukazuje dvacet stupňů.

- Dopřejte si pobyt na denním světle alespoň patnáct, dvacet minut. Pokud to vaše zaměstnání nedovoluje, vynahraďte si to přes víkend.

Omezte alkohol a kouření!

- To je v naší společnosti snad nejčastěji používaná fráze a stejně tak často neakceptovaná. Je jen na vás, jak s ní naložíte. Kouření škodí v každé podobě, alkohol v neúměrném množství také.

- Pokuste se omezit kouření i alkohol na minimum, nebo přestaňte úplně. Věřte si, že to dokážete! S pesimistickým pohledem na věc se vám bude bojovat s těmito neřestmi mnohem hůře!

Naučte se poslouchat své vlastní tělo!

Stejně jako každý z nás má jinou barvu vlasů, očí i pleti, jinou krevní skupinu, tak každému svědčí něco úplně jiného. Neřiďte se bezhlavě kalorickými tabulkami ani zaručenými dietami, nedejte na rady svého okolí, že to či ono cvičení je pro vás to pravé. Řiďte se svým instinktem, rozumem a citem pro své potřeby.

A hlavně se nepřestávejte na svět usmívat, ať jste hubená či boubelka. Vězte, že bude hned veselejší!  

   
Reklama