Cola od Birellu staví na kvalitních přírodních surovinách a plné chuti, kterou jí dodává nealkoholické pivo, extrakt z kolového oříšku nebo skořice. „Cola pro nás byla logickým krokem, jak rozšířit portfolio, a nabídnout spotřebitelům další chuť bez konzervantů a umělých přísad. Navíc jdeme vstříc zdravému životnímu stylu – Cola od Birellu obsahuje v porovnání s běžně prodávanými colovými nápoji až o polovinu méně cukru a to pouze 5,1 g na 100 ml nápoje. Věříme proto, že si mezi spotřebiteli najde své příznivce,“ uvádí Kristýna Tereková, manažerka značky.

Pro docílení originální, a přitom přírodní chuti, Birell prozkoumal jednu z globálně nejpopulárnějších příchutí ze všech stran a šel až k jejím kořenům. To vyžadovalo specifickou spolupráci s tzv. taste hunters neboli lovci chutí, kteří cestují po světě, a hledají nové chutě, vůně a jejich kombinace. Zanedlouho začal tým odhalovat původní receptury coly, ve kterých jej zaujalo využití kolového oříšku, který už v dnešních recepturách nenajdete.


Kolový oříšek je plodem kolovníku (koly) a pochází se střední a západní Afriky, poprvé byly plody použity v 80. letech 19. století pro výrobu posilujícího sirupu. Přestože dal kolovník jméno celé kategorii nápojů, z jejich receptury postupně zcela vymizel, a nahradily jej jiná, zpravidla chemická dochucovadla. „Rozhodli jsme se, že naše Cola od Birellu bude ochucená přírodním výtažkem z kolového oříšku, který ji dodává jedinečnou nahořklou chuť a příjemné aroma,“ dodává Tereková.

Více na BIRELL.CZ

Reklama