62177de71be67obrazek.jpg

Historie mýdla je bohatá a sahá daleko do dob před naším letopočtem. Zatímco tehdy plnilo jen očistnou funkci, dnes je mnohem sofistikovanější a přináší nám větší požitek. S cílem hýčkat během každodenní rutiny pokožku i smysly, rozšířila Weleda svou sprchovou péči o řadu tuhých rostlinných mýdel, která jsou složena z bylinek a 100% přírodních esenciálních olejů.

Sprcha a aromaterapie

Vliv aromaterapie na organismus je úžasný. Tato holistická metoda působí na naši náladu, kterou podle potřeby povzbuzuje, nebo naopak zklidňuje a konejší. A skvělé místo pro praktikování aromaterapie je tam, kde proudí horká voda – v koupelně. Díky páře totiž dochází k otevření pórů a uvolnění dutin, a také k rozvinutí vonných esencí. Účinné látky z esenciálních olejů tak mohou snadno proniknout do našeho organismu, a to inhalací i skrze pokožku, kde působí na naše smysly.

62177df2d5617obrazek.jpg

4 mýdla pro každou náladu

Objevte jedno ze 4 nových rostlinných mýdel od Weledy, které vás potěší krémovou pěnou, přírodním složením a aromaterapeutickými vůněmi. Každé je obohaceno o organické bambucké máslo a rostlinný glycerin, což jsou dvě důležité ingredience, které o pokožku něžně pečují, hydratují ji i vyživují. Vůně pak Weleda vytvořila na základě svých 100letých zkušeností s aromaterapií a s mícháním éterických olejů. A jaké z nich vybrat?

Začněte svůj den s Citrusovým osvěžujícím mýdlem, které vás zahalí do povzbuzující vůně pikantního zázvoru a petitgrainu, esenciálního oleje získávaného z větviček a lístků pomerančovníku hořkého. Nebo si dopřejte pořádnou vzpruhu v podobě Aromatického bylinkového mýdla s vavřínem kubébovým a růžovým gerániem, jehož květinově citrusová vůně vlívá do žil tolik potřebnou energii.

we.jpg

Večer se pak připravte na klidný spánek s Levandulovým relaxačním mýdlem, které dokáže díky levanduli lékařské a vetiveru navodit příjemnou uvolněnou náladu a přivolat krásné sny. Květinové vonné mýdlo s kosatcem a ylang-ylang ve vás pak vyvolá pocit bezpečí a rovnováhy.

Na vlně udržitelnosti

Protože je Weleda silně orientována na ekologii a udržitelnost, což stvrzuje i certifikace B-Corp, kterou značka nedávno získala, velkou pozornost věnovala také obalům. Mýdla jsou zabalena v papírové krabičce bez plastů, která obsahuje minimálně 50 % recyklovaného materiálu a můžete ji snadno znovu recyklovat. Mýdla jsou lehká a skvělá také na cesty, protože nehrozí jejich vylití v přeplněném zavazadle. Koncentrované složení pak vydrží zhruba stejně dlouho jako dva 150ml sprchové krémy. Žít udržitelně a s ohledem na přírodu je tak zase o trochu jednodušší.

Více na WELEDA.CZ
62177dc9169acobrazek.jpg