5cd012ed19679image.pngJak dlouho s aplikací OneTouch Reveal pracujete?

Jde o  novinku, takže asi od přelomu roku 2018 a 2019. 

Jak funguje?

Pacient si do dotykového mobilního telefonu stáhne aplikaci, která je zdarma. Dále potřebuje glukometr značky OneTouch. Jde o klasický přístroj hrazený pojišťovnou. A potřeba je také připojení k internetu. Pacient si změří glykémii a přes Bluetooth přenese data z glukometru do telefonu a ty se potom automaticky nahrají do úložiště, kam máme přístup z ordinace. Takže se na jeho výsledky můžeme kdykoli podívat a případně je i na dálku konzultovat.

Jaké to má výhody pro zdravotníky?
Běžně se údaje o měření ukládají přímo do paměti glukometru, takže pokud pacient nemá aplikaci, musíme propojovat glukometr s počítačem a stahovat data do jeho profilu, což nějakou dobu zabere. Naproti tomu aplikace údaje stahuje pořád, takže je to pro nás ulehčení. Lékař má navíc kdykoli přístup k hodnotám pacienta.

A co výhody pro pacienty?

Je to prospěšné pro obě strany. Když si pacient není jistý svými výsledky měření, může zatelefonovat nebo napsat e-mail a lékař se na to může okamžitě podívat. Pacientův zdravotní stav je tak více pod kontrolou. Dají se podle toho přesněji korigovat dávky inzulinu nebo se snadno vypozorují různé odchylky. Pacient nemusí čekat na další termín preventivní kontroly, ale s lékařem se může dohodnout na nějaké úpravě i z domova.

Je používání aplikace vhodné pro všechny diabetiky?

Určitě ano, ale asi to více využijí lidé, kteří si dávají inzulin, protože ti si musí krevní cukr měřit častěji. Nezáleží na tom, jestli jde o diabetiky prvního nebo druhého typu. Každopádně aplikace je vhodná pro každého, kdo chce svou cukrovku více a aktivněji hlídat.

Kolik lidí tuto službu využívá?

Odhaduji, že u nás v ordinaci je to asi 30 %. Většinou jde o mladší ročníky, ale máme i pár starších pacientů 30 plus. Množství lidí ovlivňuje také typ glukometru. Ne všichni mají OneTouch. 

Neodrazuje starší pacienty práce s technologiemi?

O to ani tolik nejde. Obsluha a připojení je velice jednoduché. Zabere to chvilku a pokud by měli pacienti nějaký problém, rádi jim pomůžeme. Překážkou je spíše to, že starší lidé nemají dotykové telefony a připojení k internetu.
 
Nevadí lidem, že jsou tímto způsobem ze strany lékaře víc pod kontrolou?

Spíše naopak. Velká část diabetiků, hlavně těch, kteří jsou nově diagnostikovaní, vítá oporu a podporu, protože ve své nemoci ještě nejsou tolik zběhlí. Zejména mladší pacienti mají tendenci se více hlídat.  

Aplikaci si můžete stáhnout ZDE
Reklama