Foto: Shutterstock

Podzim a začátek školního roku jsou samé napětí a stres. I to může být příčinou nárůstu počtu případů domácího násilí. Nová mobilní aplikace Bright Sky má proti domácímu násilí pomoci bojovat! Sbírá důkazy a uchovává je.
 
Obětem pomůže vyhodnotit situaci, nabídne možnosti řešení, rady i kontakty, kam se mohou obrátit. Jednou ze zajímavých funkcí Bright Sky je také deník, do kterého si mohou oběti uchovávat nahrávky, fotografie zranění, zápisky nebo videa. Jelikož tyto záznamy, které lze následně použít jako důkazy, skrze aplikaci putují do vzdáleného úložiště, nemusí se oběti bát, že o ně přijdou. Zůstanou uchovány i během smazání aplikace. Ta je sama o sobě dosti nenápadná a snadno zapadne mezi ostatní aplikace v telefonu.

 
Aplikace je zatím dostupná pouze v angličtině. Během několika týdnů se má však spustit také její česká verze. „O aplikaci je velký zájem, jak ze strany policie, tak i škol či organizací, které pracují se seniory,“ řekla pro deník Metro Veronika Řídelová, mluvčí nadace Vodafone, která se společně s ministerstvem vnitra a neziskovou organizací Rosa na vývoji české verze podílí.

Aplikaci můžete stáhnout pro Apple na App Store nebo pro Android na Google Play

Reklama