je naše čtenářka s nickem Samečka. Napsala nám pár příhod, při kterých přišla o své, ale i vypůjčen deštníky. Proto je nemá ráda a chodí raději bez nich. Ale ještě raději sedí v dešti doma, poslouchá šumění deště a čte si.

Pěkný den všem zmoklým i schovaným pod deštníky! Zmokla jsi, nevadí, aspoň hezky porosteš, říkávaly mi v dětství mé babičky... V tom případě se divím, že nemám dnes tři metry! Já mám na deštníky slabost ze všech slabostí největší. Nesnáším je.

Od dětství jsem jich ztratila tolik, že by z nich byla dost slušná sbírka. Do školy jsem šla s, ze školy bez, k doktorovi to samé. Na gymnáziu jsme jednou museli do prvomájového průvodu a začalo sněžit. Já si vzala deštník od babičky, který dostala k MDŽ na družstvu, kde pracovala. Byl krásný, z NDR!!! Soudruzi profesoři nás nutili přijít ve svazáckém a byli pěkně naštvaní, že jsme měli bundy a kabáty a tak nás aspoň propichovali špendlíky s rudými nevkusnými karafiáty z krepáku.

Foukal vítr a nám všem, i přes deštníky promoklý krepový papír, vyrobil červené skvrny na oblečení - já měla béžový kabát. Máma byla nadšená. Průvod byl dlouhý, předlouhý, my zmrzlí jak makrely a jen jsme se těšili domů. Samozřejmě nám ujel autobus a tak jsme zapadli do vytopené čekárny a tam usnuli. Na poslední chvíli jsme chytali autobus za ocas a deštníky samozřejmě zůstaly v čekárně...

Další deštník jsem nechala v obchodě. Na vesnici jdu do malé prodejny, zakecám se s ženskými a prodavačkami a protože mezitím přestane pršet, domů přijdu vesele bez nepromokavého doplňku... Vzpomenu si na něj za tři dny.

Proto nejraději chodím bez deštníku a manžel obyčejně komentuje : Mamička sa nám vrátila nasiaknutá kyslými dažďami, žmýkajte ju a varte kyselo... Když prší opravdu moc, nevylézám z domu. Teda, když nemusím nutně do práce... Je to parádička, uvařit kafe, zalézt si pod deku a číst si. Kapky bubnují na parapet, déšť šumí a mně je pohodově.

Jediný deštník, který mám ráda je ten, který se používá na koupališti proti sluníčku. Ale to je vlastně slunečník a to je jiné téma! Už abychom se bavily o slunečných letních dnech!

Vaše sklerotická Samečka

Milá Samečko, jak je vidět, slunce se zase pomalu ukazuje a doufejme, že se i oteplí. Zítra mi začíná dovolená takže si to také moc přeju

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a déšť, milé ženy-in?

  • Přizpůsobily jste mu šatník? Vystačíte si s deštníkem? Kolik deštníků vlastníte? Ladíte ho s oblečením, nebo to neřešíte? Ochrání vás dokonale, nebo jen symbolicky?
  • Máte s deštníkem nějakou příhodu? Máte ho rády, nebo ho nesnášíte?
  • Už jste se poučila a zakoupila holinky?Jak vypadají, k čemu je nosíte? Co byste na nich ocenila a co jim vytkla? Chodíte v nich i po ulici, nebo jen příležitostně?
  • A co nepromokavé bundy, parky, nebo dokonce pláštěnky? Máte doma něco takového? Stydíte se v nich chodit, nebo jste za ně vděčná a na okolí nehledíte? Doporučila byste je ostatním?
  • Máte nějaký zážitek s deštěm? Kdy jste nejvíc promokla? Kdy vám to vadilo a kdy vám to naopak bylo příjemné?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

NA DÁRKY VYLOŽENĚ STYLOVÉ. Deštník a hru SCRABBLE

OBR

 

Reklama