Máte pocit, že z vaší kolegyně či kamarádky vyzařuje sex-appeal, zatímco vy vedle ní vypadáte jako šedá myška? Šarm vám dodá obuv na vysokém podpatku. Pro muže jsou ženy na vysokých podpatcích atraktivnější, připadají jim zranitelnější a mají chuť se s nimi seznamovat a ochraňovat je. Dokazuje to i nový vědecký výzkum.

ds

Vědci z francouzské univerzity v Bretani-Sud se rozhodli porovnat výšku podpatku u žen se zájmem mužů. Podle výzkumu byli muži ochotnější a vstřícnější k dámám, které měly nohy do nebes. A důvody jsou zřejmé. Tak například: velikost ženské nohy nazuté v botách na podpatku je vnímána jako menší a podle vědců jsou malé nohy spojeny s přitažlivostí a atraktivitou. Výška podpatku mění způsob chůze a držení těla, které působí sebevědoměji a smyslněji. Všeobecné mínění o svůdnosti vysokých podpatků je podporováno médii. Ke každé moderní ženě přece podpatky automaticky patří, proto není důvod, proč byste se jim měla zrovna vy vyhýbat.

Určitě jsou situace, které si žádají pohodlí v podobě tenisek, balerín nebo sandálů, ale minimálně jeden pár „sexy“ střevíčků či lodiček na podpatku byste v botníku mít měla.

sd
Deichmann, 1399 Kč

sd
Deichmann, 699 Kč
Zdroj: Tisková zpráva

Reklama