Metal. Zní to drsně, co? Kdybychom nebyly v rubrice Styl, mnohým z vás by se možná vybavil „tvrdej bigboš" v podání party drsných vlasáčů rozbíjejících v tranzu kytary... Ale do hudby" fušovat nebudu. Kromě toho taky není nic pro mě. Ani v době nejpraštěnější puberty jsem tomuto žánru nepřišla na chuť, tak nevím, proč bych ho měla propagovat teď na stará kolena.

A jsme přece ve Stylu, takže řeč bude pochopitelně o materiálech a oděvech s příměsí metalového vlákna.

Určité signály metalické módy se objevily už v předešlých sezonách, ale opravdového vrcholu si užívají až letos. Světové kolekce se kovově blyštily, až oči přecházely. S kovovým leskem a povrchem jste mohly vidět úplně všechno. Od šatů, kombinéz, opasků, kabelek až po boty a drobné doplňky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejsem tak pošetilá, abych si myslela, že zavýsknete nadšením a honem rychle poběžíte něco metalického shánět. Nemyslím si ani, že by tyto materiály byly zrovna nejvhodnější k běžnému dennímu nošení, ale jako inspirace a módní zajímavost vám možná přijdou vhod. 
Mne třeba zaujala dlouhá zlatostříbrná večerní toaleta s odvážným výstřihem. Nápadně mi připomíná skvělé róby slavných filmových hvězd čtyřicátých let a určitě by se při nějaké velké večerní příležitosti náramně zaskvěla.
Ale špatně nevypadá ani stříbrný vzorovaný overal. Jen si představte, že se v něčem takovém objevíte na sjezdovce ve Špindlu. To byl ode mne samozřejmě vtip. Musím vás přece trochu popíchnout ne? :-) 

V každém případě mají modely s metalickým leskem něco do sebe. Mohou nám sice připomínat futuristické kostýmy k filmům typu Hvězdných válek, ale některým z nich se nedá upřít elegance a rafinovanost.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co vy na to?

Líbí se vám některý model?
Dokážete si představit, že byste v něčem podobném vyrazila?
A věděla byste kam?
Napište mi.