Na lístečkové vzkazy z počátku manželství ráda vzpomíná čtenářka Bleblemcy. Pracovala na směny a její muž také, tak se doma moc nepotkávali...

Přečíst vzkaz nemusí být vždycky jednoduché. Přečtěte si o nostalgických vzpomínkách čtenářky Bleblemcy a luštění „puzzle dopisu“...


Dobrý den,
psaní vzkazů na lístečky je pro mne nostalgickou vzpomínkou na dobu, kdy jsme s mým mužem ještě nebyli svoji. Žili jsme v nájemním bytě a jelikož jsme pracovali na protisměny oba v třísměnných provozech doma jsme se zase tak často nescházeli. Tak jsme si nechávali vzkazy na papíře většinou na stolku v obýváku. Když jsem dorazila domů uvařila jsem si kávu a sedla ke stolku, kde na mne již obvykle čekal vzkaz. Nikdy to nebylo takové to obyčejné udělej tohle nebo je potřeba tamto. Psali jsme si do těch všedních věcí i to jak se nám stýská a těšíme se jeden na druhého. Často jsme pod obyčejný vzkaz kreslili i obrázky a nebo psali básničky. Každý z nich byl unikátní a myslím, že jsem si i nějaký schovala, ale schovala jsem ho tak dobře, že se mi ho nedaří najít.
Poté co jsme si pořídili psa se naše vzkazy přestěhovaly na lednici pod magnetky. Naše čubice totiž zpočátku všechno kousala počínaje papírky se vzkazy a třeba rolí toaletního papíru konče. Volat jsem manželovi nemohla nesmí mít v práci telefon, takže se stávalo, že jsem pobíhala po bytě, který byl posetý nejrůznějšími kousky papíru jako, když nasněží a snažila se dát písmenka dohromady. Většinou se mi alespoň částečně podařilo z ožužlaných papírků zjistit co zpráva obsahovala. Byla to vlastně taková zábavná hra na téma „puzzle dopis“.
Na lednici už to nebylo ono. Původně jsme si vzkazy malovali a psali na velký list papíru, ale kvůli úspoře místa na dveřích lednice se naše povídání smrsklo na minivzkazíky. Ačkoliv čubice-Megice přestala časem ohlodávat vše co jí přišlo do cesty a nebránilo se to jejím zubům, tak už se ty naše vzkazové románky do své původní formy nevrátily. Nakonec, když se narodil syn tak už jsme si přestali psát úplně. Jsem doma na rodičovské tak ani není třeba si psát. Jen, když jsem unavená a jdu si odpoledne se synem lehnout a manžel musí někam neplánovaně odjet nechá mi vzkaz. Napíše mi ten velký a romantický s obrázkem, abych měla radost. Jen musím ten papír dostat do ruky dřív než náš Ondrášek-Rarášek ten totiž na všechny papíry maluje, nebo je trhá, muchlá a následně odhazuje do koše.

U nás tedy vzkazy nevytlačily SMS
ale divoký syn a ještě divočejší pes

Krásný den přeje všem,
Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

Příspěvky k tomuto tématu již nepište. Později odpoledne se dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil bonboniérou Milka tender Wishes a stylovým diářem na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama