ete.jpg

Foto: Shutterstock

Tenisky jsou nadčasové. Pokud si je ale chcete obout k šatům, je tu několik pravidel, které je třeba respektovat, aby byl styling dokonalý. Je nutné se postarat o několik detailů, abyste nešláply vedle.

Největší chyby při nošení tenisek k šatům

Doporučujeme se zaměřit na podrážku bot. Pokud je robustní nebo zvýšená, bude mít tendenci vizuálně ubírat centimetry, když boty nesladíte se správným oděvem. Zvolíme-li například midi šaty, nebude výsledek vypadat dobře, jelikož si kousky budou navzájem konkurovat. Aby se předešlo výše uvedenému, jsou pro takové tenisky ideální šaty po kolena nebo minišaty, protože tím, že ukážeme více kůže, opticky prodloužíme nohy.

Pokud chcete obléct dlouhé šaty a jste menšího vzrůstu, volte k teniskám šaty s rozparkem. Ten totiž dokáže vytvořit dynamiku a pohyb šatů. Budete vypadat stylověji a opět se vám opticky prodlouží silueta, když bude vidět kousek kůže.

FotertoJet.jpg

Foto: Shutterstock, Profimedia

Tenisky můžete obout i k romantickým šatům. Ale pozor, rozhodně si k šatům se vzory neobouvejte tenisky se vzory. Pokud má svrchní část oděvu výrazný potisk, je lepší sáhnout po minimalističtějších teniskách v ne příliš výrazné barvě. Bílou nikdy nic nezkazíte! Naopak, když si chcete vzít výrazné barevné tenisky, třeba i se vzory, svršek volte spíše neutrální, nepříliš výrazný. Vytvořte rovnováhu!

Mnoho žen má tendenci nosit tenisky jen k ležérnějším druhům šatů, převážně k džínovým. Nebojte se toho a oblečte si klidně tenisky i k elegantnějšímu kousku. Tenisky můžete nosit k háčkovaným, lněným, pleteným nebo i k saténovým šatům.

A nakonec ještě jedna rada. Snažte se své tenisky pravidelně čistit. U bílých bot je obtížnější udržet je stále zářivě bílé… Ale věnujte jim čas. Nic nemůže váš outfit zkazit víc, než když si vezmete pěkné šaty a k nim špinavé nebo okopané boty.

Zdroje: Autorka článku, Sneaklin, Vogue