Šortky jsou pro horké letní dny nepostradatelné. Zvláště ve volném čase se staly praktickou náhradou sukní. Pokud hledáte jejich ideální délku, pak vězte, že je to ta, v níž vaše nohy vypadají nejlépe.

šortky

V horkém létě se bez nich většina z nás neobejde. Kraťasy, šortky a bermudy se staly nedílnou součástí našich letních šatníků. Nosí je ženy všech generací a moc si je pochvalují. Krátké kalhoty původně určené pro sport a volný čas se dostaly až na úroveň společenského oděvu. A proč ne? Ušité z ušlechtilého materiálu s vhodnými doplňky můžou vypadat i velmi elegantně.

šortky

Nevím, jak jste přijaly tento trend, ale troufám si odhadnout, že většina z nás nosí šortky hlavně kvůli pohodlí. To ovšem neznamená, že by nám neměly slušet.

V šortkách vystavujeme své nohy a ty by měly být hlavním „vodítkem“ při výběru krátkých kalhot.

  • Kolik holé kůže můžeme, nebo chceme ukázat?
  • Máme nohy dokonalé a chceme se jimi pochlubit, nebo nás trápí celulitida, rozšířené žilky, či povolená kůže?
  • Jsme dlouhonohé a štíhlé, nebo spíš naopak?  

Ty první to mají jednoduché, jsou-li ještě k tomu mladé, mají ve výběru šortek takřka neomezené možnosti.

Ale jaké šortky jsou vhodné pro ženy s různými „nedokonalostmi“, které by raději zakryly?

šortky

  • Nshortsejdůležitější je správná délka. Čím kratší, tím větší rozšiřující efekt.
  • Ženy s širokými boky (postavy typu A a X) by se měly vyhnout šortkám, jejichž délka končí v nejširším místě. Také příliš krátké „minišortečky“, z nichž vykukuje polovina zadnice, působí na těchto postavách lacině.
  • Vhodné jsou delší nohavice, které odhalí jen tu pohlednější část nohou.
  • Ženy s povadlou kůží a silnými koleny můžou volit volnější bermudy v délce ke kolenům nebo těsně pod ně.
  • Pozor na šířku nohavic. Ta by neměla být ani příliš těsná a obepínající, ale ani ne moc volná a plandavá. Měla by lehce kopírovat tvar stehen, a přitom umožnit volné proudění vzduchu.

Jaký materiál je nejlepší?

V úvodu jsem se zmínila o společenských šortkách, které se liší především materiálem. Jsou ušité z krajky, saténu, brokátu, sametu… a dalších luxusních tkanin. Šortky pro běžné nošení budou mnohem příjemnější z bavlny, lnu a dalších přírodních materiálů, které jsou prodyšné, příjemné na nošení a snadno udržovatelné.

Vyhněte se syntetickým látkám, (vyjma speciálních funkčních materiálů určených pro sport), a úpletům, které nedrží tvar.

Mohlo by vás zajímat:

Reklama