Prohlížela jsem si knihu o tradiční čínské medicíně, v poslední době je jich na trhu několik, a narazila jsem na zajímavý poznatek.

Body pro náušnice a piercing leží v důležitých drahách pro akupunkturu.

Malé odbočení
– akupunktura - tam se jedná o napíchnutí jehlou: stimulační je zlato a měď a neutrální ocel a železo
- akupresura – tam se jedná pouze o stlačení určitého bodu, buď krátkodobě, nebo pomocí magnetu.

Ne náhodou se v Číně léčebnému využití ucha dosti bránili a přenechávali ho jen skutečným odborníkům v některých klášterech s vyšším zasvěcením.
Akupunkturní body na uchu empiricky velmi důkladně zmapoval francouzský doktor Paul Nogier z Lyonu v letech 1955 – 69.
Na zevní ucho nahlíží jako na obrácený plod, kde lalůček představuje hlavičku okraj ucha tvoří páteř.

Např. v Egyptě se používala náušnice vbodnutá do určitého bodu jako antikoncepce.
A zvyk nosit náušnice u děvčátek zase vznikl z pozorování, že v určitém bodě zapíchnutá zaručovala velkou plodnost. Časem se na tyto poznatky pozapomnělo – nemůže to být náhodou i příčina některých neplodností u žen?
Stejné problémy mohou nastat při nabodnutí bodů pro spánek, sluch, čich.
A vzpomínáte na námořního piráta s náušnicí v uchu? Vbodnutá na správném místě stimulovala zrak, v té době velmi důležitý pro tuto profesi.

Vhodně umístěnou náušnicí s magnetem používáme při odvykacích kúrách kouření či jako podporu při hubnutí.

U tělového piercingu je situace složitější. Ucho je vlastně v klidu, ale tělo se stále pohybuje, takže na vbodnutá místa chodí stále odezvy.
Bradavky jsou dráha žaludku, kolem obočí je dráha močového měchýře, žlučníku. Velmi nebezpečné jsou dráhy kolem pupíku, kdy působí při bezvědomí, kolapsech, bolestech břicha. I z hlediska vývoje je jeho důležitost zřejmá, po 9 měsíců nás živil.

Závěrem snad jen chci připomenout, že ve snaze zkrášlení si můžete velice ublížit, protože zásah je dlouhodobý, i po vyjmutí náušnice působí ještě jizva.
Proto nabodávání těla, z jakéhokoliv důvodu, by mělo patřit jen do rukou odborného lékaře, event, odborným pracovníkům v kosmetických salonech!

   
Reklama