Kšiltovka, bekovka, baseballka, prostě čepice s kšiltem nošeným dopředu nebo vzad, to je jedno, je docela oblíbenou a hlavně všestrannou pokrývkou hlavy. No jen se podívejte, co všechno umí!

Kšilty chrání oči před ostrým sluncem. Dělají nám skvělou clonu, takže kruhy pod očima se zdají být menší. Vypadáme v nich rošťácky a mladě.
Když nemáme zrovna nejlepší účes, schováme ho pod ni. Narazíme si ji hluboko do čela, když máme náladu pod psa.


Určitě byste našly spoustu dalších možností a důvodů, proč nosit tuhle super „klučičí“ čepici se štítkem.
Není to ale tak úplně nový vynález, jak by se mohlo zdát. Troufla bych si tvrdit, že mu bude nejméně sto padesát let. Nevěříte? Už tehdy patřily čapky s kšiltem do výstroje mužů provozujících sport. Jistě se vám vybaví dobové rytiny honů a dostihů. Do dílových kšiltovek se přece tak skvěle schoval lup zlodějíčků v Dickensových románech. V podobné bekovce nosil náboje na barikády malý Gavrosh v Bídnících.
A co třeba první průkopníci cyklistiky na vratkých kostitřasech? Staré zažloutlé fotografie si bez „okšiltovaných" mužů opřených o své pekelné stroje ani nedovedu představit.

Prostě kšiltovky všech možných tvarů a typů přežily bez velkých změn až do současnosti. A dnes je s oblibou nosí i celebrity.
A vy?

Já mám třeba nejraději ty měkké s „hranatou“ hlavou, které vypadají trochu jako polní čepice z MASHe, z nich mi tolik netrčí uši jako z klasických baseballek. Mám černou a světle šedou.
V zimě se mi zase osvědčila manšestrová dílová „dobovka“, do které tak úžasně zapadne hlava, že na mě nemůže ani ten největší fujavec. Na kšilty prostě nedám dopustit.Nosíte je také, milé ženy-in?
Kolik jich máte?
Která je vaše nejoblíbenější?
Nebo si myslíte, že už se to pro vás nehodí?
Napište nám.

Reklama