čepice

„Vypadám v tom děsně, nic mi nesluší, ničí mi to účes a vlastně mi ani není zima.“ To jsou časté argumenty, které slýchávám, když přijde řeč na čepice.

Ale co kdybychom to otočily a připustily, že: v nich můžeme vypadat skvěle, když je správně nasadíme, budou nám jistě slušet, schováme v nich nepovedený účes, bude nám krásně teploučko. A ještě výhoda navíc. My ženy v nich klidně můžeme sedět v kině, v kavárně, v restauraci, prostě v interiéru, takže výmluva na rozcuchaný nebo zplihlý účes není na místě.

čepice

A kromě toho, že nám nepotáhne na hlavu, jsou čepice, čepičky a různé hučky moc šikovným módním doplňkem, který dá našemu oblečení tu správnou tečku.

Ještě jsem vás nepřesvědčila?

čepice

Pak vás asi nezdolám. Zřejmě patříte mezi skalní odpůrkyně, které si ani v nejtužších mrazech nevezmou nic na hlavu, chodí prostovlasé a nic s nimi nehne.

čepice

Ale snad dnešním článkem potěším ženy, které s čepičkami a různými pokrývkami hlavy sympatizují, nebo je dokonce zbožňují, sbírají a hlavně nosí.

Přijměte pozvání na malou přehlídku toho, co právě frčí:

Věčnou stálicí jsou barety, takže komu sluší, má štěstí.

Od loňska se drží kšiltové čepičky ve stylu jezdeckých helmiček.

čepice

S klasickou tvídovou bekovkou také nic nezkazíte. Ale chcete-li jít s dobou, opatřete si (nebo vlastnoručně uštrikujte) čepici pletenou. Čím hrubší vzor a větší objem, tím lépe.

Teď máte na výrobu nebo koupi ještě čas, ale až přituhne a začne foukat ze strnišť, okamžitě nějakou narazte.

Jak jste na tom s čepicemi vy? Nosíte je? Sama si je pletete, nebo se hlásíte ke skupině prostovlasých?

Reklama