Staly se brýle vaším každodenním průvodcem? Plánujete koupi nových slunečních brýlí? Ruce se vám prodlužují a neobejdete se bez brýlí na čtení? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděly kladně, určitě si nenechte ujít dnešní Školu stylu.

brýle

Když jsem přemýšlela, jaké módní téma jsme ve Škole stylu ještě neprobíraly, napadly mě brýle. Nejen sluneční, bez nichž se brzy neobejdeme, ale i brýle dioptrické, které jsou pro mnohé z nás nepostradatelným doplňkem. Doplňkem nejen praktickým, ale i slušivým. Tak by to alespoň mělo být v ideálním případě. Brýle dokážou s naším obličejem divy. Nejen v tom dobrém slova smyslu, kdy můžou naši tvář zkrášlit, rozsvítit a zharmonizovat, ale bohužel i v tom špatném. Zachmuřit, zdeformovat a „zestařit“. A to určitě nechce žádná z nás.

brýle

Koupě brýlí není vůbec levná záležitost, což mi jistě potvrdí všechny, které se bez nich neobejdou. O to větší pozornost bychom měly věnovat jejich výběru.

Nejdůležitější roli hraje tvar obličeje. Znáte ten svůj? Pokud si nejste jistá, klikněte na tento článek, který vám, doufám, pomůže.

fashion

Mějte na paměti, že tvar obrouček by neměl kopírovat tvar obličeje, ale také by neměl jít úplně proti jeho přirozeným liniím.

Pokud máte kulatou tvář, vyhněte se kruhovým tvarům, v nichž by váš obličej vypadal ještě baculatější. Ostře hranaté typy by zase působily „tvrdě“. Ideální bude něco mezi. Slušet vám budou spíš větší tvary s oblými hranami, které budou působit harmonicky. Nebojte se výraznějších rámků ani barev a povyšte své brýle na „šmrncovní“ módní doplněk.

brýle

Máte oválný obličej? Pak se máte, protože si můžete dovolit téměř všechny tvary brýlí. Využijte toho a sáhněte po lehké extravaganci. Co třeba kulaté brýle z želvoviny, dřeva nebo průhledného plastu?

brýle

Hranatý tvar obličeje může dobrý výběr rámků zjemnit. Pokud máte tento krásný, ale poněkud dramatický tvar tváře, vybírejte brýle oblých tvarů, které změkčí vaše ostré rysy.

brýle

Trojúhelníkový, nebo také srdíčkový tvar obličeje to má s výběrem brýlí asi nejsložitější. Potřebuje vyvážit proporce tváře s úzkou bradou a poměrně širokým čelem. Může to zkusit s úzkými obdélníkovými obroučkami, nebo naopak výraznými brýlemi připoutat pozornost k očím.

brýle

Zdroj fotografií: Dana Haklová, www.shutterstock.com

Pár důležitých rad pro všechny nositelky brýlí.

  • Zkoušejte, dokud vám brýle dokonale „nesednou“
  • Nebojte se výrazných barev a materiálů a své brýle noste s hrdostí
  • Horní rám brýlí by neměl sahat nad obočí
  • Dolní hrana brýlí by se neměla dotýkat tváří
  • Postranice by neměly přesahovat šířku obličeje

Čtěte také:

 

Ať už jste jakýkoli typ, pro všechny platí!

100% ovocné a zeleninové džusy a pyré jsou v obchodech dostupné po celý rok. Chceme-li zvolit určitou příchuť 100% džusu nebo pyré, nemusíme přemýšlet, zda je sezóna nebo ne. Navíc, pokud se rozhodneme dát si džus nebo pyré, můžeme si být jistí, že obsahuje všechny živiny a vitamíny toho ovoce, nebo zeleniny, ze kterého jsou vyrobené.