jeans

Určitě se vám stalo, že jste si koupila nebo od někoho dostala věc, která vám přirostla k srdci. Nebyla  to ledajaká věc, ale milovaný svetřík, šaty, džíny, boty nebo kabelka, šperk, prostě doplněk. Dříve, za dob celkové šedi a chudoby, kterou jste možná některé z vás ani nezažily, to nebylo nic zvláštního.

Sehnat značkový hadýrek ze západu bylo terno. V tom jste zářila jako nová pětikoruna a všichni vám záviděli. Nebo jste si utrhávala od úst a škudlila, abyste si tu nehoráznou sumu peněz vyměnila  za pár bonů a koupila si třeba vytoužené džíny v Tuzexu. A ty jste pak tahala a tahala, až vám maminka říkala, že jí děláte ostudu, a někam vám je zašila nebo (nedej bože) vyhodila. A vy jste plakala a vyhrožovala, že bez nich nepůjdete do školy.  

Říká se, že když něco neoblečete rok, máte se s tím nemilosrdně rozloučit. Ale to se lehko řekne. Zrovna nedávno jsem probírala skříň a našla jsem staré džíny. Tmavě modré džíny značky Wrangler, které jsem neměla na sobě bezmála dvacet let. Jsou pravda trochu de módé, ale vyhodit je prostě nedokážu.

Mám k nim totiž nostalgický vztah. Nosila jsem je, než jsem otěhotněla, a po porodu si je nechala donést na JIPku, kde jsem piplala svoje dvojčátka. Páni, představte se, že jsem se do nich narvala. Sice vleže, ale narvala. Byla jsem v nich nacpaná jak klobása, ale hrdě jsem si vykračovala po chodbách a „spolumatky“ valily oči. Pak mě zastavila paní doktorka a neodpustila si drsnou poznámku: „No, teď už se nedivím, že taková žížala nedonosila dvojčata.“

Obraťme list.

Dnes už jiná doba, ale moje úchylka tahat jednu nebo pár věcí do omrzení mě neopustila. Týká se to ale spíš nových hadříků, kabelek a bot. Když si koupím něco, co mi sluší a v čem se cítím dobře, nosím to, dokud se neobjeví jiný favorit. Ale možná mám výhodu, že módním výstřelkům moc nepodléhám, a volím raději klasiku, která zas tolik nestárne. Že bych zmoudřela?

Mám kamarádku, která chodí velmi vkusně a šik oblékaná. Když jí něco pochválím, což bývá skoro vždy, když se potkáme, s úsměvem odpoví: „Jé, to už mám asi patnáct let.“ Tomu se říká mít styl.

Máte doma také něco, co nosíte nejraději? Je to oblečení, šperk nebo doplněk? Proč vám právě tenhle kousek přirostl k srdci? Váže se k němu nějaká vzpomínka? Schováváte oblečení, které vyšlo z módy nebo je vám malé, protože doufáte, že ho budete ještě někdy nosit? Máte doma něco po svých dětech, co z nostalgie nevyhazujete? Jak těžko se loučíte s oblíbeným oblečením?

Napište nám o svých milovaných kouscích. Vyfoťte se v nich a pošlete nám své módní miláčky na adresu

redakce@zena-in.cz

Pro autorky dvou nejzajímavějších příspěvků máme připravené pěkné dárky.