Velice zajímavý příspěvek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Pajda. Vzpomíná v něm na svoji babičku, která (jakožto fundovaná učitelka výtvarné výchovy) dokonale přesně určila čtenářčin barevný typ...

Pobavte se při čtení příspěvku čtenářky Pajdy. Další příspěvky už neposílejte, v poslední dnešní novince se dozvíte, která čtenářka získala slíbený dárek...


Moje babička učila výtvarnou výchovu. Dokonce dělala metodičku, takže tomu určitě musela rozumět. Tedy všichni kolem o tom byli pevně přesvědčení a tak mě v souladu s babiččiným názorem a „přesně určenou typologií“ poctivě cpali do zelených šatů. Léta jsem nosila bledě zelený hnus a připadala si jako vycmrndlá kapusta. V létě jsem se venku v šatech raději moc neukazovala, mohlo by se lehce stát, že na mě zaútočí hladový zajíc.

Jakmile jsem ale získala možnost samostatných nákupů, utratila jsem peníze na červené šaty. Na rozdíl od poctivě vydřeného a „přesně určeného“ letního typu jsem totiž typ podzimní, i když moje pleť v zimě vypadá spíš průhledná a i když si řada lidí myslí něco jiného. V červených šatech jsem konečně zazářila a i babička tehdy uznala, že mě ty šaty vyloženě sednou. Pak už mi do nákupů moc nemluvila. Vzpomínám si, že můj největší úspěch bylo zlatooranžové tričko a bílé kalhoty. Tuhle kombinaci jsem si koupila už jako „zasloužilá matka“ ve dvaatřiceti a když jsme ve škole před začátkem roku dělali nástěnky, bylo moje nové oblečení oceněno hvízdnutím a konstatováním: „Sakra, vona je ale kočka...“ což od mého tehdejšího šéfa, staršího to pána, bylo něco jako metál.

Dneska už mám barvu vlasů „na jezevce“ a oblečení nosím spíš tlumené. Ale když mi Vietnamec přezdívaný „Versace“ u nás ve městě nabídl:“Když vy nosit tuhle červenou halenku, já dát sto korun sleva!“ vzala jsem si ji a opět sklidila úspěch okolí.

No nekupte si něco, o čem dopředu víte, že to bude slušet a ještě dostanete slevu za odvahu.

Pajda

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 10. 7. 2012: Moje letní barva

Toto téma je již uzavřené. V poslední dnešní novince (10. 7. 2012) se dozvíte, která z přispěvatelek získala kosmetický balíček plný barev GABRIELLA SALVETE.

gs

Reklama