Trička a tílka jsou věčná. Také je má ve svém šatníku snad každá z nás. Je to malý kousek oděvu, který nám může dokonale změnit styl, s kterým můžeme za málo peněz držet krok s módou, který můžeme po omrzení vyhodit nebo věnovat, se kterým se tak nerady loučíme, když doslouží. A když doslouží definitivně, můžeme ho proměnit v praktický hadr na podlahu. O tričku se dá doslovně říct, že nám slouží do roztrhání těla.

K dnešnímu módnímu tématu mě opět inspirovaly moje dcery. Jedna z nich si klidně vezme tílko s tenkými ramínky, zato pro druhou je výběr trička šílená věda. Nevím, kde k tomu přišla, ale má na tenhle drobný dílek dívčí garderoby neskutečné nároky.

Ráno, asi tak dvacet minut před odjezdem do školy, hledala nějaké tričko. Chtěla jsem jí pomoct, a když jsem otevřela její skříň a listovala třemi štůsky a nabízela různé možnosti, odbyla mě slovy: „To má velký výstřih, to krátké rukávy, víš, že nenosím tílka...“ Tak jsem nabídla svoji zásobu, ale obligátní oči v sloup mě zarazily v dalším počínání. To je marné, pomyslela jsem si a nechala to koňovi. Nakonec odkvačila ve svém oblíbeném, spíš klukovském až ke krku.

Já nevím, jak vy, ale já si bez bavlněného trička si svůj šatník vůbec nedokážu představit. V zimě s dlouhým rukávem a v létě naopak bez rukávů nebo jenom nátělníky. Na rozdíl od své dcery nemusím klasiku s patentem u krku a krátkým rukávem. A vůbec byste u mě nenašly sportovní triko s límečkem.


Současným hitem jsou trička s lebkami.
Že by inspirace piráty z Karibiku?
Ale na to bych si tedy netroufla.
A co vy?

Jaká trička nosíte nejraději, milé ženy-in?
Dáte si anketku?