Tak milé ženy-in, došlo na lámání chleba. Ve dvacetistupňových mrazech už módu moc neřešíme. Tedy alespoň já ne a dnes jsem vyrazila stejně oblečená jako na bruslení na Lipně. V redakci se mi sice smějou, že vypadám, jako bych měla za dveřmi zaparkované sobí spřežení, ale z toho si nic nedělám.

klapky

Ráno jsem se podívala na venkovní teploměr a bylo minus devatenáct. Takovou zimu jsem naposledy zažila ve Finsku. Takže jsem se podle toho také nabalila.

Žádné džínečky, ty v zimě spíš studí, ale oteplené kalhoty. Žádné podpatky, v těch jsem se na ledovém chodníku málem přerazila, ale pořádné bufy. Žádná bundička do pasu, táhne v ní na záda, ale bunda s kapucí a fleeceovou vložkou. Žádné elegantní kožené rukavičky, ale beraní palčáky. Sice trochu koušou, ale pořád je to lepší, než aby mě kousal mráz. O čepici ani nemluvě. Narazila jsem si svou oblíbenou beranici, protože co opravdu nesnáším, je zima na uši. To trpím jak zvíře.

Tím spíš vůbec nechápu lidi, jak můžou vyrazit prostovlasí. Neříkejte, že k nim patříte? Dobře, chápu vaše argumenty, že vám čepice nesluší a kdesi cosi, a proto mám pro vás tip: Klapky na uši.

klapky

Nesmějte se!

Klapky na uši jsou poměrně starý ale praktický vynález. Kdysi dávno je nosili pánové k buřinkám, aby jim nefoukalo do uší a přitom zachovali stylové dekorum. Byly poměrně nenápadné, ušité z černého vlněného sukna nebo filcu a na hlavě je držela ocelová pružina. Daly se snadno složit a strčit do kapsy.

Dnes už byste v nich chlapa asi nepotkali, jsou spíš módní ženskou záležitostí. Šijí se z kožešin pravých i umělých, ale i z různých materiálů, jako je fleece nebo úplet. Dokonce existují i samostatně držící, které se nasazují na jednotlivé uši jako futrálky a můžete si do nich dát i sluchátka.  

Ty by se mi docela hodily pod helmu, kterou nosím na koně, protože se mi pod ni žádná čepice nevejde.

Co vy na to? Nosila byste klapky na uši? Nebo vám to připadá trapné a směšné?

Reklama